Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani vegán tejkiöntő...

A mostani vegán tejkiöntő akció során azok az emberek, akik füstölő fülekkel, vörös fejjel verik a mellüket, hogy "ez mekkora pazarlás" hogyan állnak hozzá a saját, rendszeres ételkidobásaikhoz?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Éhen hal a gyerek az utcán, egyre mélyül a válság, háború van... tényleg most kell a vegánság ilyen gyermeteg és káros módon történő másokra erőszakolásával bohóckodni?
2023. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kitana. ***** válasza:
77%
Nem mindenki dob ki ételt. Mondjuk nem az éhezők miatt, hanem mert ennyi erővel a pénzt amit költöttem is kidobhatnám a kukába. Gyakrabban vásárolok keveset és 1-2 adagnyi kajákat főzök. Mondjuk a tejkiöntögetős akció pont nem hatott meg, szerintem szimplán nevetséges volt a videó, ahogy ott lámpalázasan próbálta előadni a lány a mondanivalóját. Fejben biztos bátrabbnak hangzott. :D
2023. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
A saját témájukon nem gondolkodnak, vagy ha igen, akkor azt simán meg tudják magyarázni, hogy miért is tették, cselekedték meg.
2023. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem dobok ki ételt, mert tudok ésszel vásárolni. Ezek a tejkiöntős idióták ugyanakkora barmok, mint azok, akik (tavaly?) tökéletesen ehető ételekkel öntöttek le híres festményeket, vagy azok, akik az aszfaltra ragasztják magukat. Környezetvédő lévén az ő nevükben is szégyellem magamat.
2023. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szolovjov ***** válasza:
15%
Ezek a sötétzöldek egyszerűen unatkoznak. Szeretettel várom őket a gyárba a műszakomba 12 órában. Úgy meghajtom őket, hogy eszükbe sem jut tüntikézni ilyen marhaságok miatt.
2023. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
16%

Nem egyenesen a kérdésre reagálva, de ez egy tökéletes akció volt.

A produkció esetlen, kicsit szerencsétlen, de bekerültek a Balázsékba, és több százezer ember hallotta, hogy mi van a tejtermékek mögött.


Pár doboz tej kiöntése pedig nem pazarlás. Alapból el se kéne annak jutnia az emberig.

2023. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt próbálunk minél kevesebb ételt kidobni a szemétbe. Nálunk az gyakrabban probléma, hogy nem vettünk eleget valamiből és el kell rohanni a kisboltba, minthogy a romlott, bontatlan dolgokat dobáljuk ki a kamrából. Amin javítanunk kellene az a maradék. Ha mi csináltuk, azt általában az utolsó falatig elfogyasztjuk, akár egy hétig ugyanazt esszük, de ha nincs időnk és menüs helyről rendelünk, annak egy része sajnos gyakran a kukában végzi. Kiszámíthatatlan, hogy sikerül nekik, ha rossz az íze, nem tudjuk az egészet megenni, vagy sokszor aránytalan a mennyiség, annyi köretet adnak, hogy nincs mivel megenni (és általában nem túl jó minőségű, ízű így nem tárolgatjuk).


Nekem az ilyen akciókkal az a gondom, hogy pont az ellen mennek, amit képviselnek. Semmibe veszik az állatok és az állattartók munkáját.

(Hallottam a Balázsékos beszélgetést, fogtam a fejem attól, amit a nő mondott. Dolgoztam és tervezek is a jövőben dolgozni tehenészetben, sok mindennel nem értettem egyet, amit mondott.)

2023. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
27%

"Nekem az ilyen akciókkal az a gondom, hogy pont az ellen mennek, amit képviselnek. Semmibe veszik az állatok és az állattartók munkáját."


Nem. Az a tej a tehéné, illetve a borjúé. Ha elvették tőlük, akkor már nincs értelme pazarlásról beszélni. A jogos tulajdonostól elvették, kinyírták, lesz*rjuk mi lesz vele, akár az összeset egyből ki is lehetne önteni, mert nem tápláléka az embernek.


Mondom ezt úgy, hogy nincs közöm az akcióhoz.

2023. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

1. Tejtermelő fajták többet termelnek, mint amennyire a borjúnak szüksége van.

2. A borjú tej vagy tejpótló tápszer formájában megkapja, ami neki kell. Tejjel, szopással terjedő fertőződés esélye pedig csökken.

3. “ jogos tulajdonostól elvették, kinyírták, lesz*rjuk mi lesz vele”??? Itt mire gondolsz pontosan? Kit nyírtak ki, kit sz*rnak le? Az a tehén nem azt az 1 litert termelte, majd utána megölték. Ha minden jól megy még évekig tud termelni a gazdaságnak. A gazda pedig nem sz*rja le, mert jól felfogott érdeke, hogy egészséges tehenei legyenek, akikkel minél tovább tud termelni. Egészséges tehénhez pedig rengeteg minden kell: először is egy egészséges borjú, amiből majd tehén lehet, takarmányozás, állatorvosi ellátás, genetika, biztonság, tartástechnológia, stb.

4. De pazarlás. Több millió éhező ember van a földön, Magyarországon is lehet találni eleget. Ha ez meg lesz oldva, utána nyugodtan lehet humanizálni az állatokat és problémákat kreálni nekik. (És ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden tökéletes a tehenészetekben, de sokszor sokkal jobb bánásmódban részesülnek ezek az állatok, mint sok embertársunk)


Írom ezt úgy, hogy tejet, tejterméket nagyon ritkan fogyasztok, de szinte biztos vagyok benne, hogy több tehenészetben jártam már, mint 8-as

2023. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Köszönjük ezt a jó összefoglalást!
2023. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!