Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságok, viselked...

Milyen tulajdonságok, viselkedési formák azok ,amelyek férfiatlanok a nők szemében?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 21:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%

"felemelni a saját testsúlyának megfelelő súlyt"


Ezt meg lehetne ám fogalmazni egyértelműbben is!

Hízást is lehet éárteni alatta, és súlyemelélst is.

Miért nem lehet konkrétabban fogalmazni, kerülve a félreértés esélyét?


Amennyiben súlyemelésre gondoltál, akkor 100 kilós pasi emeljen fel száz kilót, különben férfiatlan? Vagy az 50 kilós ötvenet??


Hm... Sok férjtől és feleségtól hallom, sőt, itt is gyakran olvasom (pl a gyerekenevelés részen is olykor), hogy a 6 éves gyereküket már nem tudják emelgetni, holott a 6 évesek durva átlagolással 20 kiló körüliek csupán.


Továbbá, ha súlyemelésre gondolsz, akkor akinek mozgás szervi problémája van, akár önhibáján kívül, az máris férfiatlan? :)

Mert annak a tíz kiló emelgetését is meg kell gondolnia, főleg sérvvel!


A sérves férfi is férfiatlan a szemedben? :) Vagy ha kisfarkú?? :D


Ismerek szakmunkásokat, nem egyet, akiknek orvosi papírja is van erről, mégis villanyszerel, kőműves, vagy géázszerelő, de nagyon meg kell gondolnia, hogyan forog, és hány kilót emel.


Tehát, ha az emelgetésre gondoltál, elég gáz elképzelés...


Én egyébként 50 kilós pasiként 30 kilós zsákokat cipelek időnként, nálam izmosabbaknak a szeme is fennakadt, hogyan vagyok képes akár csupán tíz métert is odébbvinni ezeket, főleg aszimmetikusan, különböző táskákkal... És még a testi egészséges se tökéletes pedig. Mégis megcsinálom. De 50 kilót cipelgetni??


Ha viszont a hízásra gondoltál, az is gáz kritika, olvasd el a 23:50-es választ.

2023. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 23:38!


Még valami, rohadtul nem fogalmalmazol egyértelműen, mert felemelés alatt is sok mindent lehet érteni. Mondom, olvasd a gyereknevelés részt: hat éves, 30 kilós gyereket már nem szívesen emelgetnek a szüleik.


Én 50 kilós pasiként CIPELGETEK 30 kilót, sokan tőlem izmosabb, nehezebb pasik beleszakadnak!


De mivel nem fogalmaztál egyértlelműen, ha konkrétan a súlyemelő sportágra gondolsz, megint tök más, mert AZ NEM CIPELGTÉS! Márpedig a megfogalmazásodból nem derül ki, MELYIKRE gondoltál!


Rekorder voltam a vézna karjaimmal az osztályunkban a középsuliban. Kár, hogy már nem emlékszem a súlyra, de ha csak ki kell nyomni másodpercekre, a vézna karommal a saját testsúlyomnál nehzebbeket is kinyomtam. De NEM tudnám cipelgetni száz méterekre!


Ezért fontos a pontos fogalamzás!

Ha nem teszed, ki így fogja érteni soraidat, ki úgy. Akinek meg egyértelműek a soraid, az vaksi és nem veszi észre precízen, hányféleképp lehet értelmezni.

2023. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
21%

Ha elolvastad volna amit írtam, nem akadnál fel a pontatlan fogalmazáson.

"felemelni legalább egy rövid időre".

A hízást fogalmam sincs hogy hoztad bele.

Cipelésről nem írtam. Felemelni legalább rövid időre. Ennyi.

és mint leírtad, ez nem óriási elvárás, hisz te is képes voltál rá gimiben a többszörösére is.


és természetesen ez nem vonatkozik beteg emberekre, de bíztam benne, hogy az olvasók nem olyan retardáltak, hogy ennyire végletekben gondolkodjanak....

2023. jún. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

De, sajnos sokan retardáltak, akármennyire is azt hiszed, hogy nem, és egy mozgás szervi gondokkal küzdő férfit egyesek -nem mindenki! de egyesek- képesek lenézni, tapasztalatból tudom.


"Ha képtelen felemelni legalább rövid időre a saját testsúlyának megfelelő súlyt."


Azonnal a mérlegre asszociáltam, mivel nagyon sokan így fogalmazzák meg. Épp ezért volt félreérthető a mondatod.

"Béla, miért nem adsz már le a súlyodból?"

"Béla, miért nem emeled már fel a súlyod, meddig akarsz vézna maradni?"


Felénk, a Dunántúlon legalábbis így mondják. Az előbbit a hájasokra mondják errefelé, az utóbbit a véznákra.


Léteznek persze felénk is szinonimák, de ez AZ EGYIK megfogalmazása a testsúllyal kapcsolatos kifejezéseknek.

Ezért nem volt számomra egyértelmű, amit írtál.


De úgy veszem, hogy nem ismererheted más tájak minden kifejezését, egyszóval félreértettük akkor egymást. Ez van.

Továbbá Dunántúl és Dunántúl között is vannak eltérések, meg nemzetiségek között is, fogalmazásmódban.

2023. jún. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
57%

Még annyit, hogy a "rövid időre" kifejezéseden még csodálkoztam is egy picit, habár azonnal természetesnek találtam, hogy a mérlegre gondolhattál (de ezek szerint más a nyelvezetünk ennyiből), ugyanis sokan megfogalmazzák pl a kövérekre, hogy


"Béla, legalább egy rövid időre ha le tudnál adni a súlyodból, látnám, hogy próbálkozol vagy valami..."


"Béla, legalább egy kicsit, vagy egy rövid időre ha felemelnéd a súlyod, akkor látnám, hogy mindent megpróbáltál, hogy hízzál..."


Halál komolyan így is meg szokták fogalmazni ott, ahol gyermekként cseperedtem annak idején.


De akkor félreértettük egymást, van ilyen.


Hangsúlyozom, nem azt állítom, hogy mindig így fogalmazom meg, hanem azt, hogy az AZ EGYIK szinonima erre ott, ahol felnövekedtem, gyerekkoromban. Értem én más megfogalmazásban is, csak te így fogalmaztad meg, ami számomra félreérthető volt, és több értelmű. Ezért aztán kifejtettem álláspontom arra az esetre is, ha súlyemelésre gondoltál volna.

2023. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
57%

Dejóóó, ezt jó, hogy leírod, nem tudtam, hogy van ahol a hízást "felemelni a súlyát"nak mondják:D Hát elnézést akkor, de így értem az értetlenségedet is:D

Mondjuk nem tudnék rá más szót mondani, mert a "kinyomni" az jellemzően azt jelenti, hogy karból a feje fölé vagy fekve a teste fölé emeli. De nem ilyenre gondoltam, szimplán csak pl egy másik azonos súlyú embert átfogni és fölemelni, vagy akár a hátára vagy a vállára venni. Itt meg okos ember jellemzően combból emel, mert nem óhajt megrokkanni:D


És egyébként igen, amit írtál, hogy szülők agonizálnak, ha a 20 kilós gyereküket már nem tudják fölemelni. Nem azt mondom, egy ilyen súlyú gyereket már nem fogsz naphosszat a fejed fölé dobálni, persze, de ha pl a gyerek összeveri magát és el kéne vinni a kocsiig vagy a szomszédig vagy akármi, akkor szerintem egy (egészséges) férfitől elvárható, hogy kapja szépen a karjaiba és vigye el azt a gyereket. Majd kifújja magát, ha odaért, de ne okozzon gondot odavinni. És ez nyilván az apától elvárható, nem az anyától.

2023. jún. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
57%

Akkor a varázs szó:

súlyzó. :D

Ezt mind a ketten értjük, szerintem. :)


Én is elnézést, szerintem pacsizzunk össze, és akkor a csajok, majd jóóó kis homit látnak bennünk (értsd: homoszexuálist),


következésképp megválaszoljua kérdést:


férfiatlanok vagyunk, mivel egy félreértésután is meg tudjuk egymással beszélni a dolgokat, szinte már össze(khm)MELEGedve,

bajtársiasan,


nem úgy, mint sok, egymással civakodó hölgyemény. ;-)


Azaz valóban férfiatlanok és udvariatalok vagyunk. :DD


De ezt most csak viccből írtam. ;) Még mielőtt a hölgyek (megint!) megsértődnének. :)

Bár, az olyan nőies, megsértődni. :DDDD

2023. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

Tétlenség

Bizonytalanság

Túl sok pofázás és magyarázkodás

Függőségek

Tahóság

Sértődékenység

Gyerekekre jellemző dac, rivalizálás és manipulatív hiszti

Kifogáskeresés

Játszmázás

Ha nem képes gondoskodni magáról

Igénytelenség

Folyamatos panaszkodás

Szégyellősködés, össze-vissza szorongás és körülményeskedés

2023. jún. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%
Hú, mondjuk az sem segít, ha látványosan ostoba. Utána már nehéz férfit látni benne
2023. jún. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
02:32, semmi baj, majd egyszer elkezdesz fejlődni te is. ;-)
2023. jún. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!