Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ennyire rettege...

Normális, hogy ennyire rettegek az öregedéstől, főleg a szépségem miatt?

Figyelt kérdés

Szóval 21 éves vagyok. De kb. 18-nézek ki, és lány. Úgy szeretem, hogy még figyelnek rám a férfiak, még elég sokan megnéznek, még elég sok előzékenységet kapok. És ezt annak tudom be, hogy fiatal és csinos vagyok. Nem vagyok csúnya, de nincsenek olyan nagyon gyönyörű arcvonásaim, hogy szerintem 40 évesen is ennyire a figyelem központjában legyek majd. Csak most még a fiatalság miatt érzem magam kellendőnek.

Ráadásul mindenhol azt hallom, hogy mindenkinek csak a fiatal nők kellenek, meg hogy sokszor a 30,40 feletti nőket cserélik le fiatalra, mert a férfiak elkönyvelik, hogy az nekik megjár. Na már emiatt elkezdtem kicsit féltékenykedni a csak most gimnazista lányokra, hogy 6-7 évvel fiatalabbak nálam. Sőt, már azt is jobban szeretem, ha az ismerőseim között fiú baba születik és nem lány. Mert ezek a most született kislányuk, majd 20 év múlva tekeregnek, én meg már az 50.x felé fogok hajtani. És ezt valahogy nem tudom feldolgozni. Annyira utálom, hogy a nőket így bekategorizálják sokan ilyenek szerint.

Szeretem a férfiak figyelmét, (de amúgy mindenkiét is), szeretem ha bájosnak tartanak, ha szépnek, ha cukinak. És ezt azon kívül, hogy sokat mosolygok annak tudom be, hogy fiatal vagyok.


2023. jún. 6. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

"Normális, hogy ennyire rettegek az öregedéstől, főleg a szépségem miatt?"


A szerénységedet nem félted?

2023. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Először olvasd végig a mellékelt szöveget, aztán válaszolj. Különben meg sosem értettem, amikor valaki nem meri kimondani/leírni, ha szépnek tartja magát, vagy ezt mások illetlenségnek tartják, ha valaki leírja.
2023. jún. 6. 11:46
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, hogy ez tölti ki az életedet. Mindenki kicsit retteg az öregedéstől, de nem ennyire. Van egy biztos receptem az öregedés ellen, ha ennyire félsz tőle, leírom mit tudsz tenni ellene: Halj meg fiatalon. :) :)

De hogy érdemben is válaszoljak neked, ez ellen nem tudsz mit tenni, természetes folyamat, az emberek mindig ragaszkodnak dolgokhoz, pedig egyszer a fiatalság is elmúlik, ha hiszed, ha nem, az egészséged is le fog romlani, a fogaid is tönkremennek, a hajad is őszül és egyszer még a párodat is elveszíted, hacsak nem te halsz meg előbb. Ebbe valóban brutális belegondolni, pedig így van. Pusztán ettől rettegni baromság, mert bármi mástól retteghetsz. Ez egy semmi probléma, amin most kattogsz, szóval ha így nézzük, igen, probléma. Sokan fiatalon is óriási csapásokkal néznek szembe, és nem az öregedésen lamentálnak. Mert nincs idejük, kapacitásuk rá. Örülj neki, hogy ezen kívül nincs problémád, és élj, amíg fiatal vagy, élvezed ki, mást nem tudsz tenni. Táplálkozó egészségesen, sportolj, ezzel lassíthatod az öregedést.

2023. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem azzal van baj ha szépnek tartod magad, inkább azzal hogy ez már a mániád. Valószínűleg belepusztulnál ha nem figyelnének a pasik, ha egy szebb lány elvinné a figyelmet. Hát barátkozz meg a gondolattal hogy ez előfordul. Nekem nagyon taszító a személyiséged az alapján amiket leírtál hiszen a külső csak egy dolog. A szépség relatív és múlandó de miért érzed hogy neked mindenáron szépnek kell lenni? Nem vagy érdekes, okos vagy tehetséges? Szomorú ha egy ember azt hiszi hogy csak ez minden értéke...

(És most nyugodtan lepontozhatsz)

2023. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez az úgy nevezett anyagias gondolkodás, Tim Kasser ír róla, hogy azok hajlamosak inkább erre, akik kevés érzelmi biztonságot kaptak gyermekkorukban. Ezért az ilyen külső dolgokon, mint szépség, pénz, stb. mérik magukat.

Mindenki megöregszik, mindenkinek meg kell tanulnia, hogy folyamatosan elveszít képességeket, tulajdonságokat. De, jó esetben más dolgokban meg fejlődünk, bölcsesség, eredmények.

Örülj a szépségednek, legyél hálás érte. E mellett szólhatna valami másról, többről is az életed. Legyenek céljaid, találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni, és csináld. Ettől leszel boldog, attól viszont nem, ha már most irigykedésre pazarlod az energiáidat. Sok boldogságot!

50f

2023. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

"Szóval 21 éves vagyok. De kb. 18-nézek ki, és lány."

Literálisan három év különbséget gondolsz láthatónak egy felnőtt ember külsején? Kicsim, a legtöbb ember 18 és 25 között ugyanúgy néz ki, meg nem tudod mondani róluk, hogy hány évesek. Jó, hogy már arra nem vagy büszke, hogy decemberi születésűként ugyanazon év februárjában születettnek gondolnak.


"Ráadásul mindenhol azt hallom, hogy mindenkinek csak a fiatal nők kellenek, meg hogy sokszor a 30,40 feletti nőket cserélik le fiatalra, mert a férfiak elkönyvelik, hogy az nekik megjár."

Őszintén kérdezem, miért szeretne valaki valaha egy ilyen értékrendű embernek megfelelni? Miért számít valaki valós referenciának, aki ennyire alja és egydimenziós? Ha valaki abban mérne, hogy milyen hosszúra nő a hajad, annak is adnál a szavára? Ne már. Minőségi, értelmes emberek véleményére adunk és hálát adunk az égnek, ha végre nem tetszünk az ilyen agymosottaknak. Én legalábbis leszarom, hogy mit gondol rólam az, akivel nem ugyanazon a szemüvegen keresztül vizsgáljuk az embereket. Azért csinálok dolgokat az életemben, mert azt tartom értékesnek, olyan partnert keresek, akinek szintén az jelenti az értéket, ami nekem. Nem megtiszteltetés, ha egy ilyen faszi rád néz. Ahogy 15 éves kislányként sem volt az, mikor apám kollégái stíröltek. Ezeket az érdeklődéseket és elismeréseket kerülni akarjuk, nem kivívni. Másrészt meg nem érdekel senkit, hogy ki mit akar. Rettegjenek csak ők, hogy a náluk 20 évvel fiatalabb nő baszik rájuk és a velük egyidős, jól szituált nőknek is csak a lába nyomát csókolhatják. Egy kapcsolathoz két ember kell, nem egy fetisiszta bolond és a kiszemeltje, aki észre sem veszi.


Amúgy meg szerintem egy teljes életben nem kell minden faszt megülni. Van az életben más, ami érdekesebb és szórakoztatóbb, mint random férfiak nyáltócsái.


A figyelmet meg sokmindennel ki lehet vívni, elsősorban azzal, ha az emberek jól érzik magukat a társaságodban. Annak a közelében szeret lenni a többség, aki mellett érezheti magát valakinek és érezheti úgy, hogy számít. A legtöbb karizmatikus ember köré ezért gyűlnek sokan.

2023. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezzel egyetértek hogy ma egy nőnek muszáj külsőleg fenntartania magát, mert bármikor lecserélhetik, nagyon megbízhatatlan világot élünk, és ha elhagyjuk magunkat akkor jelentősen csökkenni tud az értékünk. Ez van. :( Gondolj arra hogy ha már pénzt keresel, és teszel félre X összeget szépséged megőrzése érdekében, akkor bármilyen dolgot tudsz később magadon korrigáltatni. A szépségipar a virágkorát éli, amibe muszáj valamennyit invesztálni. Most itt lehet havi kozmetikus látogatásra is gondolni, vagy komolyabb beavatkozásra mondjuk későbbi idősödés ellen. Szerintem ez nem ördögtől való, a régi korokban is erre nevelték a nőket hogy figyeljenek a minél tovább kitartó szépség megtartására.


De törekedj is a megelőzésre, stresszmentes harmonikus életmóddal, jó étkezéssel, sporttal.

2023. jún. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pl öregedést gátló kezelések alatt mire gondolsz? Kozmetikai töltésekre?
2023. jún. 6. 18:00
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy tudom, hogy a legeslegjobb megelőzés a fényvédelem. Ezért fényvédő krémet mindig használok, és csak akkor vagyok napon, ha valami miatt ott kell lennem. (Sétálok x pontról y-ra). Amúgy mindig árnyékba húzódok.
2023. jún. 6. 18:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Embertől függ, kinek milyen állapotban van a bőre, de szerintem 25-28 éves kor körül már lehet preventív beavatkozásokat, amik természetesek de hatásosak, mint kollagén vagy hialuron injekció, azokra a helyekre ahol már kezdene betörni 1-1 ránc. Ez mindenkinél más korban lehet, de én azt tapasztaltam hogy ilyenkor kezdődik a változás. Korábban szerintem felesleges, de ha valakinél indokolt az is érthető. De tényleg ne csak töltésekben gondolkodj, rengeteg dolog tud jót tenni a bőrnek, masszázsok, arctorna, szauna, természetes hatóanyagok, kifogástalan szexuális élet, boldogság. :) Meg amik már elhangzottak+ fényvédelem:) Ezek mind többet érnek mint bármilyen 8 lépéses pénztárcaölő skinroutin.
2023. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!