Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz nagymamám felfogá...

Mit gondolsz nagymamám felfogásáról?

Figyelt kérdés

anyai nagyiméksosem jártak nyaralni, pedig lett volna miből.. gyerekeinek se csináltak soha ballagást, se bulit se semmit. rakták mindig a pénzt, főleg 50 éves koruktól hogyha meghalnak nekik nem kell koprosos sima temetés. nekik kripta kell meg 4 milliós sírkő. ő szerinte az lesz az örökös házuk... ő szerinte megéri spórolni , hogy lássak az emberek rokonok hogy milyen szép síremlékjük van!



azonban az apai nagymamámék járnak mindenhova minden évbe 1 hetet balatonra. szoktak menni szentkúti zarandoklatra. apai nagyim szerint jól.kell élni, nevetni, enni inni. meg ha meghalnak nekik elég lesz olcsó sírkő meg koporsós temetés azt mondta ott már mindegy . egyszer élünk most kell megenni azt a süteményt. mert hiába van milliós sírkő valakinek ha nem élt az életében nem élvezett semmit.... anyai nagyi még a sütit is sajnálja magától


2023. jún. 6. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy él, ahogy akar, ha a nagyjaink hagyják neki.

Te is tedd azt, és ne ítélkezz és ne ítélkeztess másokról!

2023. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Más az értékrend.

Kevés infót is adtál meg.


Van, aki nyomorban nőtt fel (más korszak volt), nekik az étel is ajándék volt. Ezért is spórolósak egyesek.

Vagy sok család az ő idejében állattartásból élt.

Mert tudod, aki állatokkal dolgozik, annak nincs ideje nyaralni és ez szokássá alakult náluk, így más lett neki a fontos.

Nekik a sír egyrészt a megemlékezés tárgya haláluk után, másrészt társadalmi szerep, harmadrész egó stb.


A másik vonal meg a hedonizmus vonala.

Egyszer élünk.


Melyik a jobb?

Melyik szempontot vesszük figyelembe?

2023. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Apai nagyszülőddel értek egyet. Ez az egy életünk van. Én nem kriptára gyűjtenék.
2023. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
A második a normális életfelfogás. Fel nem tudom fogni hogy úgy éljen valaki le egy életet, hogy végig a halálára készüljön, és még a halála pillanata előtt is az legyen neki a legfontosabb hogy másoknak mit mutasson. Mert őszintén mit számít neki hogy milyen kriptába van temetve?
2023. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Én azt nem értem, hogy miért kell egyáltalán koporsó? Én azt szeretném, hogy elhamvasszanak és ne legyen semmilyen síremlékem, még azt is feleslegesnek tartom.
2023. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mind a ketten végletekben gondolkodtam. Egyikkel se értek egyet.
2023. jún. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért minden évben 1 hét Balaton, meg megveszik maguknak amit szeretnének az nem véglet, és nem is hedonizmus. Ha azt írta volna hogy folyton utaznak, tele a garázs autókkal és minden reggel étterembe mennek brancholni, na az hedonizmus. Kicsit néhányan szerintem tévedésben vannak a fogalmakkal.
2023. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!