Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják egyesek ha...

Miért gondolják egyesek ha egy városban össze vannak firkálva a falak, épületek, stb az művészet meg a szabadság, demokrácia jelképe?

Figyelt kérdés
Voltam Brünnben, Prágában és mikor helyi ismerőssel beszélgettem, kérdeztem miért engedi ezt a városvezetés és miért tartják ők ezt nem üldözendő, büntetendő dolognak, ezt válaszolta, hogy ott a társadalomnak ez a véleménye
2023. jún. 10. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Miért, mitől ne lenne művészet? Pont ugyanannyira az, mint akármilyen más alkotó tevékenység.

Az egyetlen gond vele amikor illegálisan, a tulajdonos akarata ellenére teszik, mert az már vandalizmus.

2023. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Falfestmény és falfestmény között is van különbség. Van, amikor komoly pályázatokat írnak ki, hogy valaki lefessen bizonyos falakat, hogy ezzel is szebbé és érdekessé tegyék az adott települést.

És vannak a suhancok által telegraffitizett falak, amik tényleg illegálisak és büntetni kéne őket.

2023. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem semmilyen falfestményről nem írtam a kérdésben hanem összefirkált falakról, épületekről...
2023. jún. 10. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb országban ez rongálásnak számít, ne vetítsd ki egy ember véleményét a teljes közösségre :)


Az más kérdés, hogy vannak esztétikai értékkel bíró falfirkák is.

2023. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan, ami művészet. A teg-elés firkálás nagyon nem az.
2023. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom külföldön,hogy van,de nálunk a legtöbb esetben ez sima huligánkodás,és büntetendő,ami így van jól.Vannak helyek,áhová legális firkálni,de ezek viszont általában művésziek is,lásd H5 Filatorigát megállónál az út menti fal.
2023. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi az érintettek agyi kapacitása.
2023. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Népi megfigyelés, hogy amíg nem az ő élő környezetük van összefosva, addig mindenki gáláns - mások kontójára,- aztán NEM!
2023. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!