Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez az eset mennyire gyakori,...

Ez az eset mennyire gyakori, hogy nemcsak a hátad mögött, hanem előtted is kibeszélnek?

Figyelt kérdés

Adott egy toxikus társaság, akik folyamatosan áskálódnak egymás ellen.

A szituáció:

Nemcsak a hátad mögött beszélnek ki, hanem előtted is, persze a legtöbb emberke nem a szemedbe mondja, hanem melléd ül és ott elkezd beszélni egy másik személlyel rólad, hogy ő azt hallotta egy megbízható személytől, hogy a Te sikereid nem a teljesítményednek köszönhető, hanem annak, hogy elfogultak veled. (és ezt minden sikeres emberkéről elkezdik terjeszteni az irigyek)

2. szituáció:

Az egyik hangosan elkezdi az egész társaság előtt beszélni, hogy Te mennyire ostoba/hülye vagy, mivel bátortalan vagy. Persze név nélkül, csúnyább szavakkal, de ott vagy.

3. szituáció:

Hangosan és feldúltan elkezdi mondani a döntéshozónak, hogy Te neked, hogy lesz meg a papírod.. ezt névvel és szintén ott ülsz. Úgy érzi magát, mintha ő lenne a hatalmi pozícióban és a döntéshozó nem is nagyon tesz rendet.

4. szituáció:

A hatalmi pozícióban lévők is kibeszélnek téged a társasággal, tehát még beállnak a sorba úgyhogy ott vagy ahelyett, hogy fegyelmet tartanának. Persze azért, mert ők is olyanok, kicsinyes emberek társasága. Hangosan röhögik és durván/bántóan kiemelik a hibáid. Nemcsak a Tiédet, a többiét is (a 2. szituációban lévő emberke ezért nem mer megszólalni, őt megtörte a gonosz), kivéve egyét nem, aki csúnya és kövér, az ő hibáit nem nagyítják fel pedig ő se az eszéről híres. A többi szép és hangoztatják is Nekik, hogy milyen hülyék, hiába szépek, többet kéne a belsőjükre fektetni.. nyilván van bennük egy nagyfokú féltékenység, a középkorúak kapuzárási pánika.

Elég egy idézett mondat ide:

"Ti csak a nyomorékoknál vagytok okosabbak!" (Így beszélnek a diplomások, hihetetlen, demotiváló közeg)

5. szituáció:

A toxikus társaság magja, aki olyan, mint kis Hitler, egy töpszli nagyravágyó képmutató buta manipulátor, bármit megtehet, bárkit eltaposhat, az igazi irányító átadja neki a hatalmi pozíciót/meghajol előtte (szó szerint) és onnantól ő mond meg mindent és akik ellene mernek menni/vetélytársnak nézi őket, azokat még jobban elnyomja és megbünteti őket. Az igazi irányító (akinek egy kis takony dirigál felnőtt hatalmi pozícióban lévő ember létére) pedig ezt nyugodt szívvel hagyja, sőt még részt vesz a játszmákban ahelyett, hogy kiosztaná a nagyszájú hatalmaskodót. Ha kimondod a nem kívánatos véleményed, akkor leszidnak, megbélyegeznek és kitagadnak, mint anno a kommunizmusban, elmegyünk szavazni, de csak egyre szavazhatunk. Persze kis Hitler bármit megtehet, kimondhat, a lázadók nem, ők minden apróságért elő vannak véve.

Nyíltan közlik is a társasággal, hogy itt nem demokrácia van, hanem látszólagos demokrácia, azaz bürokrácia. Star Wars: Jedik és Darth Vader esete, ha lázadó vagy, megbélyegeznek.

Az ilyen társaság mennyire gyakori? (Remélem, hogy ők sohasem kapnak nagyobb hatalmat, mert akkor nekünk annyi... kis Hitlerek)

Mondjuk, ahol én lakom ott sok a kommunista és itt az MSZP van hatalmon, lehet emiatt van ez.

Tényleg igaz az a mondás, hogy adj egy embernek hatalmat meglátod, hogy milyen ember az illető.

Végül jó hosszú lett a sztori, még bőven tudnék írni....



2021. nov. 28. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit keresel a prolik közőtt?
2021. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem gyakori mert megkalapálom őket se perc alatt
2021. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már szerencsére nem vagyok ott köztük, vége van. Már másokat boldogítanak. :D
2021. nov. 28. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Átéltem én is ezt. Már én sem vagyok köztük szerencsére. :D
2021. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Haha lehet egyszerre éltük át négyes, lehet ismerlek. :D
2021. nov. 29. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja
2021. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!