Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Munkahelyen szoktátok jelezni...

Munkahelyen szoktátok jelezni a nem megfelelő bánásmódot? Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
A kérdés valós, és saját élményekből táplálkozik. Nem tudom eldönteni, hogy én reagálok túl sok mindent, és mivel korábban semmiért nem szóltam (mert a szüleim erre tanítottak), nem tudtam jelezni semmit, a méltatlan helyzeteket fel se ismertem, vagy megmagyaráztam magamnak, hogy az nem is az volt...manapság meg munkahelyen, talán privát életben is az első -szerintem- sérelmes szónál jelzek. Lehet, hogy konkrétabb példák kellenének, de hiába írom le ezeket, szubjektív lesz és marad is, hiszen lehet, hogy ferdítek, vagy legalábbis mindenképpen ez csak az én érzéseimet tükrözi. Szóval, ti hogy kezelitek ezeket?
2023. jún. 11. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ komolyabban érint e a dolog. Kisseb dolgokat általában elengedem, vagy egy szarlastikus megjegyzéssel kontrázom. Nem érdemes mindenbe beleállni mert az se jó ha az ember folyton konfrontálódik de ami kifejezetten hátrányosan érint valamilyen szempontból, azért mindennesetben szólok.
2023. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ami kifejezetten hátrányosan érint... Én úgy érzem, minden kifejezetten hátrányosan érint, ami igazságtalan vád, kritika, beszólogatás, hatalmi fölény éreztetése, egyszerűbben szólva mondjuk ha valaki ott van x ideje már, hetek, hónapok, évek óta, tőlem meg első nap második felében ugyanazt a tudást, rutint, gyorsaságot várja el. Jelzem (más szóval: visszaszólok), hogy nem fog menni, irreális az elvárás, álljon máshogy hozzá legyen szíves. Tegnapelőtti eset: valamit nem jól csináltam, oka pont a fent említett rutintalanság, erre jelzik. Jogos. Viszont van, amit már tudtam az az előtti napról. Azt kétségbe vonják, hogy jól csináltam..."tudod, hogy tegnapelőtt is rosszul csináltad". Igen, felelem, és mivel akkor meg tegnap is elmondtátok, hogy kell jól csinálni, megjegyeztem és ma már jól csináltam, nézd csak. Valami mással még nem találkoztam (haha, két nap alatt, ugye), megkérdezem, ezt hogy kell...hülyének nézve rámutat, hogy hát hiszen ....és itt mond valami alapvető infót. Mondom, látom. Erre ő, nevetve: ha látod, akkor miért kérdezed? Mondom, azért, mert látom, hogy egyformák, de azt nem tudtam, hogy akkor most egyfele pakolni kell-e vagy nem, mert a másik témánál úgy volt, tudod...Erre ő: igen, persze, jó, ha megkérdezed. És még sok hasonló. Néha szólnak azért, hogy miért kérdezek, máskor meg ha önállóan csinálok valamit, akkor azért, mondván: "nem tudok mindenhol ott lenni, hogy figyeljek rátok", "jó, hogy megkérdezted xy-tól, de még ő se tud mindent, lehet, hogy rosszat mondott", "nem kell mindent fölvenni, amit mondunk, fáradtak vagyunk, megvannak a rigolyáink" (szerintem ez egyértelmű felelősséghárítás, magyarul én tűrjem le, ha ő nem megfelelően szól hozzám), "ha nem tetszik, el lehet menni"

Én úgy érzem, asszertív voltam, mikor jeleztem, hogy lehetetlen megfelelni a kéréseiknek, soknak érzem a kritikát, türelmetlenek, nagy az elvárásuk.

2023. jún. 11. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szólni kell. Ne hagyjuk magunkat az ember az élete nagy részét a munkában tölti.
2023. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoktam szólni, nem vagyok az a típus, aki némán tűr.
2023. jún. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!