Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vessek véget a toxikus...

Hogy vessek véget a toxikus gondolkodásmódomnak?

Figyelt kérdés
Az ész bajjal jár - mondják. Ez a gond velem is, ugyanis mindent túlagyalok, megtervezek, áttervezek, kigondolom, túlgondolom, felkészülök, a legvégén pedig kikészülök és megfutamodok az egésztől. Saját magamat szabotálom a gondolataimmal.

2023. jún. 13. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

:DD


A gyógyulás első fázisa, ha magadba nézel, és elismered a hibád:DD

2023. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
1+ Van ott még más is nálad ami felfedezésedre vár:DD
2023. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tereld el a gondolataidat. Amikor észreveszed,hogy pusztító egy gondolatod; gyorsan cseréld le, gondolj helyette másra; pl egy könyvtárra. Nemtom, szal valami jóra; vagy valamire,ami Nem rossz. Gyorsan szóval helyettesítsd, kapcsolj át valami másik gondolatra; ami pozitív; vagy legalábbis nem rossz. Pl lehet ez egy tál sütemény is. Szal valami olyan gondolatra gyorsan válts át, ami nem emészt, ami nem tép(áz) téged.
2023. jún. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a trükköt ismerem, napközben több kevesebb sikerrel alkalmazom is, de az éjszakák gyötrelmesek. Ugyanis, amikor félálomban vagyok akkor is folyamatosan agyalok, aminek a következménye, hogy egész éjszaka forgolódok, reggel pedig fáradtabban kelek, mint ahogy este lefeküdtem. Ilyenkor nem tudom tudatosan kontrollálni a gondolatokat.
2023. jún. 13. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyankor, elalvás előtt, ürítsd ki az elméd. Két perc alatt el lehet aludni vele. Ezzel a módszerrel.

Ne gondolkodj semmire; még arra se_koncentrálj, hogy nem akarsz gondolni semmire; hanem tényleg ne gondolj semmire. Csak el kell határozni, hogy menni fog, és menni fog.

Csak fogod, és csinálod; ezen nem kell gondolkodni.


Csak akkor nem_megy; ha ezt is túlagyalod. :):)

2023. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:))
2023. jún. 13. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Elalváshoz használd a visszaszámlálós módszert: egy táblára gondolatban rajzolj fel egy kört, majd bele egy x-et, az x-et töröld ki, majd írj bele egy 100ast, azt is töröld ki a körből, írd fel a táblára, hogy "mélyebbre", majd írj egy 99-est, és így tovább. 90nél tovább sosem jutottam mindig elaludtam :D
2023. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Úristen! Ez rettenetesen hangzik, de kipróbálom, mert fixen le fogja kötni az agyi kapacitásaimat. Köszi!
2023. jún. 14. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!