Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kezelni azt az...

Hogy lehet kezelni azt az embert, aki mellett mindig bénának/butának/csúnyának érzed magad?

Figyelt kérdés

Hány ilyen ismerősötök van?


Kicsit leírom mi szokott lenni a szitu:


Vannak emberek, akikkel, ha egy légtérben kell tartózkodni, akkor valahogy mindig feszültség uralkodik el. Mindig olyan szituáció jön ki, hogy én érzem magam kellemetlenül. A társaságukban béna leszek, elejtek dolgokat, erre fejrázást vagy valami lenéző/kioktató választ kapok. Miközben tudom magamról, hogy alapból nem vagyok ilyen béna.


Múltkor egy ilyen emberrel dolgoztam és történt egy kommunikációs hiba és megcsúszott a munkám. Természetesen javítottam a hibán és behoztam a lemaradásom. Erre odajön hozzám, hogy ő tudja ám, hogy sumákoltam, de nem szól senkinek, ő se haragszik rám, de azért olyan hangsúllyal, hogy tényleg elszégyelltem magam, holott semmi sumákolás nem volt részemről. A környezetemben se feltételezett senki ilyet, csak ő. Valahogy mindig a legrosszabbat feltételezi a masikról, de úgy, hogy a végén még elhiszed, hogy neki vam igaza. Sokszor éreztem azt a vele való beszélgetések után, hogy mindjárt felkötöm magam, akkora egy szar ember vagyok. Szerencsére egy nap után azért megnyugszom, de akkor is!!!


Egy főiskolai tanárom is ilyen volt. És ami érdekes, hogy a diákok egy része ugyanúgy érzett, ahogy én, a másik része viszont imadta. Fiatal volt, szeretett a diákokra időt szánni, de a diákok vagy iszonyodtak tőle vagy rajongtak érte.


Ilyen emberekkel egyáltalán nem szándékozom mélyebb ismerettségbe kerülni, de sajnos elkerülni nem lehet őket.


Aki ráismer erre a szitura, hogyan kezelitek az ilyet? Milyen sztoriaitok vannak?



2023. jan. 30. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Távolságtartással.
2023. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezni tőle, hogy miért, miből gondolja ezeket, és ha van benne ráció, akkor elgondolkodni rajta. Ha nincs, akkor mellőzni a tagot.
2023. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért inkább te szorulsz kezelésre (NEM BÁNTÁS!!!!). Önismereti és kommunikácios gyakorlatok talán segitenének.
2023. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! Tudnál adni konkrétabb tanácsokat, hogy miért szorulok kezelésre a leírtam alapján? Nyitott vagyok minden véleményre, de eddig ez ugyanolyan gázlángozás, mint amiről írtam.


Alapvetően konfliktuskerülő vagyok, de az ilyen emberek annyira gyártják a feszkót, sztem tök feleslegesen, csak azért, hogy az egójuk puffasszák, hogy ebből én inkább kimaradnék. Valszeg azt kellene jól megtanulnom, hogy hogyan tudnék érzelemmentesen állni az ilyen feszkó és konflikt királyokhoz...

2023. jan. 30. 19:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tarts távolságot. Testileg és érzelmileg. Ők nem a szüleid, sem nem a főnököd. Nézz a szemükbe, ha muszáj és vágj egykedvű képet. Mint aki unja.
2023. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Önismeret nem rossz tanács, csak nem magyarázta el a #3.


Valahogy rá kell jönnöd, hogy miért érzed Magad rosszul az Ő társaságukban. Mivel az ilyen típusú embereket képtelenség megváltoztatni, ezért Neked kell a saját érdekedben.


Gondold át! 🙂

2023. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látod a helyzeted. Ezek mérgező személyiségek, nagyon rombolóak. Akiről tudod, hogy ilyen, kerüld el nagyívben. Ezek megérzik, hogy zavarbahoznak és élvezik, mert csak akkor érzik valakinek magukat, mikor másokat aláznak. A velük azonosak imádják őket, mert tőlük tanulják az aljasságokat. Havegy ilyen tetvet egyszer visszaalázol, majd nézd meg, hogy áll a szája, egyből nem lesz nagyember.
2023. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha muszáj egy ilyennel egy fedél alatt lenned, a legjobb, ha teljesen ignorálod. Azért provokál, mert észre akarja vetetni magát. Ha latja, hogy totálisan leszarod, egy idő után megun és keres mást, akin kiélheti magát.
2023. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!