Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez önzőség, nárcizmus, a...

Ez önzőség, nárcizmus, a kettő együtt vagy más? Mit tudnék még tenni érte?

Figyelt kérdés

Anyukám beteg, de könnyebb lenne, ha nem dohányozna, több folyadékot inna (nem csak kávét) és figyelne az étkezésére. De ha ezt megemlítjük, akkor csak legyint, szerinte nem változtatna semmit (pedig de, mert a dohányzás miatt van érszűkülete, ami miatt magas a vérnyomása és majdnem évente műteni kell). Orvos is hiába mondja, anyu mintha meg se hallaná.

DE anyu folyamat piszkál minket (hárman vagyunk testvérek, mind 30 körül), hogy csináljunk már neki unokát, mert nem fogja megélni, legyen már esküvőnk, mert nem fogja megélni, és mikor miket hoz fel. Ezzel mindannyiunkban bűntudatot ébreszt és persze aggódunk is érte. Bár mindig is ezt csinálta, de most a gyerek és házasság témával kezd a cérna elszakadni. Összeveszni nem akar senki vele, mert akkor csak sír, de akkor sem változik semmi.

Csak annyira idegesítő, hogy annyi lenne, hogy jobban vigyázna magára, az egészségére, betartaná az orvos utasításait stb.

És tudjuk, hogy bármit csinálunk, mondunk, nem fog változni. Pedig szeretnénk mindennél jobban, ha még legalább 50 évet élne. De ehelyett minket siettet.

A tehetetlenség felemészt és dühös, mérges is vagyok rá. Nem tudom mit mondhatnék, mit tehetnék... Semmi nem használ. Párja is mintha csak egy szobatárs lenne, aki éppen egy ágyban alszik vele. Azt is hiába mondjuk, hogy az nem kapcsolat, mert csak idegesítik egymást, de nem, neki így jó. De mégis egész nap csak panaszkodik. Ahogy nőttem felfele, annál jobban értettem meg, hogy apám is miért lett olyan, amilyen, főleg válásuk után. Mindig aput hibáztatta mindenért, közbe meg lassan úgy látom, hogy anyu többet ártott.

Kissé megszaladt az ujjam és indulatom, remélem nem lett túl hosszú. Ha valaki tudna tanácsot vagy megoldást írna, megköszönném. Nem tudok beletörődni abba, hogy nem tehetek semmit.

(Az nem megoldás, hogy hozzá költözzek, mert már saját életem van, párom, macskám, melóm, más városban lakom stb, pedig néha azt érzem, hogy csak az segítene neki).



2022. dec. 3. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Kontrollmánia. Semmi meglepő nincs benne. Változtatni nektek kell.
2022. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyik se, nikotin és koffein függőség, azzal ha csak mérges vagy nem változik semmi. Sőt ne is hibáztasd emiatt, szerintem emiatt be lehet rakni rehabra, ha már ennyire tönkre teszi vele az egészségét, de ahhoz be kellene vallani magának hogy problémája van. Én a helyedbe valahogy szembe tenném a valósággal valahogy, bár nehéz lesz ha már műtétei is voltak. Az meg hogy noszogat hogy legyen gyerek és házasság az meg valamilyen szinten érhető,(Még ha papíron nem kéne ilyeneket mondania.) nem tudom ez mennyire van közel jövőbe tervezve, de ha ilyen komoly egészségi problémái vannak akkor én mennék olyan messze hogy azt mondjam hogy ha leteszi mindkettőt akkor lesz házasság, bármennyire is manipulatív.
2022. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig bele kell nyugodnod, hogy ez az anyukád élete, amit ő tolt el. Megjavítani is csak ő tudná, ha akarná. De láthatólag nem akarja. Nem mentheted meg őt. Csak MAGADAT.
2023. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!