Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van felnőtt down beteg...

Ha van felnőtt down beteg családtagod, ismerősöd, mennyire önellátó?

Figyelt kérdés

Milyen segítséget igényel? Mit bíztok rá? Milyen az egészsége ?

Szem, szív, mozgásszervek?



2023. jún. 17. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt lakòtársam járt át minden héten segíteni egy nénihez, akinek van egy 60 éves down szindrómás fia. Nem tudom hogy néz ki, sose láttam. Cukorbeteg, a szívével is van valami, azt hiszem. Egy 6 éves szintjén van, azt mondta az anyja. Tehát wc-re azt hiszem el tud menni, de ételt készíteni magának, fürdeni, meg ilyenek, nem tud sajnos. A 80 éves anyja ápolja, amennyire bírja még.
2023. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, hát megmondta a Szinetár Dórika, hogy arra lesz képes, amire te akarod. Még Nobel-díjat is kaphat.
2023. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem gúnyolódni akartam. Tény, hogy nagyon különbözőek, meg régebben nem is igazán kaptak fejlesztést. Kb 60;éve ez volt a legszörnyűbb veleszületett valaminek kikiáltva. Most már sokkal több lehetőség van, nyilván a saját határaikon belül.
2023. jún. 17. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:

És milyen lehetőségei vannak egy olyan embernek, aki egy pár éves gyerek szintjén áll élete végéig? Otthonba adás?

Én sem gúnyolòdom, sajnálom nagyon őket, de komolyan érdekel, nem rosszbòl kérdezem.

2023. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jöhet még válasz a kérdésre!
2023. jún. 17. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:

a szomszéd néninek van (volt? egy ideje nem látjuk, a pestis alatt ki se hozták az otthonból, azóta nem tudom mi van vele, a nénit is csak ritkán látjuk) egy downos lánya, nem szobatiszta, néhány szót beszél. bottal jár és valami tizensok dioptriás szemüvege van.

egy olyan otthonban van, ahonnan hétvégékre meg lehet rendelni, akkor kihozzák a nénihez és ő ápolja egy segítő ápolóval a hétvégén. tizenéves kora óta az otthonban van, mert a néninek eltört a csípője, hónapokig nem tudta ellátni, a férje meg gürizett amíg bírta erővel, hogy legyen pénz az otthonra. amikor a férje meghalt, a néni egy szoba kivételével minden szobáját kiadta a házuknak, hogy legyen abból bevétele és fizethesse tovább az intézetet a lánynak. nem élet ez így.

2023. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú.
2023. jún. 17. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kulonbozo szintek vannak. Ismertem ket ilyen fiatalt. Az egyik imadnivalo volt! Nem szegyellik az erzelmeiket, spontanok, ragaszkodoak. O dolgozott mint arufeltolto. A kollegak is szerettek. Onellato volt. A masik fiatalember nem tudott magarol gondoskodni.A szuleivel volt 50 eves kora korul is. Aztan elkoltoztek a hazbol. Nem egyszeru. Miert erdekel? Nehez dontest kell hoznod? Vagy csak kivancsi vagy?
2023. jún. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ilyen helyzetben, csak gyerekekkel van tapasztalatom, és ott azt láttam, hogy főleg régen, durván alábecsülték a képességeiket. Örülök, hogy van aki tud segítséggel önálló is lenni.
2023. jún. 18. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!