Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegesítenek a betegek,...

Idegesítenek a betegek, hogyan lehetnék kedves és együttérző?

Figyelt kérdés
Nem tudom, miért de idegesít amikor szenvedő képpel nyavalyognak nekem emberek az egészségükről. Tudom, hogy nagyon rossz betegnek lenni, meg ha valami fáj, de ilyenkor valamiért ideges leszek és minél előbb el akarok tűnni. Nincs türelmem hallgatni és sajnálni őket. Ha nem vagyunk egy légtérben, csak írásban pl chaten nyavalyognak akkor tudok együttérző választ adni. És ilyenkor mondogatom magamnak, hogy milyen rossz lehet, próbálom felidézni hogy milyen volt amikor nekem fájt stb, de nem segít. Hogyan lehetnék együttérző? Vajon miért idegesítenek? Hogyan tudok ebben változni, fejlődni?

2023. jún. 17. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mondd, hogy nem az egészségügyben dolgozol!
2023. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Önismeret.
2023. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az egészségügyben dolgozok. :)
2023. jún. 17. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ezt nem lehet eroltetni tanulni. Jobb lenne mas munkakor.
2023. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem is tervezek egészségügyben dolgozni. Az a baj, hogy a családomon belül sem vagyok kedves, ápolós típus, pl amikor az öcséim betegek. Idegesít a nyafogásuk. Ha nem vagyok a szobában tudom sajnálni őket, de ahogy a közelemben vannak, jön ez az érzés. :(
2023. jún. 17. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet, hogy a tehetetlenség érzése miatt leszel ilyen zárkozott? Én is elvonulok ilyen helyzetekben sajnos :/
2023. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!