Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy jött ez a másik étkezéséb...

Hogy jött ez a másik étkezésébe való belepofázás, és miért csinálják?

Figyelt kérdés

Személy szerint én nagyon utálom azt, amikor figyeli valaki, hogy mit eszem és szól is rá valamit. Általában negatívat szoktak. Munkatársak főleg, bárhol is dolgoztam, mindig volt olyan kollégám, aki azzal foglalkozott, hogy én mit és mennyit eszem. Volt anyós jelölteknél meg főleg előjött, ott a lényeg az volt, hogy minél többet egyek az általuk készített kajából, különben őket degradálom :D De ők legalább kikerültek a képből, család, barátok, párom nem ilyenek.


Sajnos nem tehetem meg azt, hogy munkatársak nélkül egyek, mert egy recepción dolgozom egy irodaházban, így a helyemen nem lehet és csak egy olyan konyha van, ahol étkezni is lehet. Azzal próbálkoztam, hogy jól bereggeliztem, majd nem ebédeltem, de ez nem jött be.


Minden alkalommal kapok valami kommentet. Legjellemzőbb a "hol a hús?", mert én a legtöbb húst nem szeretem, nem vagyok vega, csak nem szeretem kimondottan a húsos ételeket, néha lecsúszik ha úgy van. Ebédre szinte soha nem eszem húst, amit furcsálltak is, úgyhogy elmagyaráztam, hogy nálam ez ízlés kérdése. Na ezt valaki vagy megjegyezte, vagy nem, és elkezdte terjeszteni, hogy én sajnálom az állatokat, de jó nagy hülye vagyok, hogy lemondok a húsról. Aztán a többi dolog, hogy nekem ha pl junk foodozni van kedvem, akkor elirigylik, vagy beszólnak, hogy egészségtelen, egy volt kollégám le is kövérezett jóformán, amikor ilyet látott enni. De olyan is van, hogy egészségeset szeretnék, akkor egyből jön a kérdés, hogy fogyózol? Aztán a kioktatás, hogy miért nem ettem reggelit, hát azt nem szabad, meg hogy xy dologgal nem fogsz fogyni, ha meg másnap lát sütit enni, akkor meg "na mi van, ennyi volt a nagy fogyókúra?" Miközben mondtam, hogy nem is fogyózom. A mennyiségre is érkezett már beszólás, "ennyit megeszel?" "csak ennyit eszel?". Meg az egyértelmű kijelentéseik, hogy "te bolognait eszel" na nem mondod :D Meg hogy most főzök vagy nem, miért igen miért nem, miért rendeltem, miért vettem. Ha meg nem látnak ebédnél, miért nem mentem akkor. Étkezésem időpontjaira is beszóltak, ha délben megyek az túl korai, éhenkórász vagyok, ha 2-kor, akkor hogyhogy ilyen későn megyek.


Mondjátok hogy nem én vagyok az egyetlen aki felcsesződik :D


2023. jún. 19. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Azt vettem észre, hogy a kimondottan vékony és túlsúlyos embereknél szólnak ebbe bele. Rá se ránts, vagy szólj vissza valamit aztán abbahagyják. Sok felnőtt nem növi ki a gyerekes belepofázást mások életébe, vagy a saját komplexusaikat, sikertelenségeiket kompenzálják úgy, hogy másoknak okoskodnak.
2023. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Próbálnak veled barátkozni, de látod milyen vagy...😆
2023. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél be leszarom tablettát.
2023. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Velem is előfordult már, de általában csak elkönyvelem magamban, hogy primitív az ember és kerülöm a társaságát.

A különösen ostoba fajta olyan megjegyzést is tesz, hogy Fúj, mi az? (normális ételeket eszem, legfeljebb ő nem szereti) Erre azt szoktam mondani, hogy kutyaszar, attól megnyugszik.

2023. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kifejezetten érzékeny vagy a témára, nálam is vannak ilyen témák, de ilyenkor én is hibásnak érzem magam....


A màsik dolog meg az, hogy sok a tapintatlan ember, aki mindenbe belekotnyeleskedik....

2023. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Én csak annyit szoktam mondani, hogy felnőtt emberként hadd egyem végre azt, amit akarok és ne kelljen másoknak magyarázkodnom. Nem vagyok kisgyerek, hogy megmondják, hogy mit ehetek.

De velem már minden előfordult, egyél többet, egyél kevesebbet, miért ezt eszed, miért nem eszed ezt (amit nem szeretek), stb. Soha senkinek nem jó semmi sem :D

2023. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Vegaként én már hozzászoktam. Általában első alkalomnál kioktatom őket és utána békén hagynak. Mond el nekik, hogy ez a te életed, a te tested és a te döntésed, hogy mit eszel. Foglalkozzanak magukkal. Na és mivan ha valaki nem eszik húst? Nem lenézni kellene érte az embert, hanem felnézni rá.
2023. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a főzési képességeimre tett 1-2 ember vicces utalást. Pedig csak arról van szó, hogy igényes kaját otthonra készítünk (vacsora, hétvége). Munkahelyi ebédre számomra megfelel az, amit aznap reggel a hűtőből és a boltból össze tudok kukázni. Hadd ne mondjam, hogy 5-ből 4 ember nem főz jobban nálam, a barátnőm még bőven képzettebb szakács, mint én.


Nem bosszant különösebben, én is megsértek embereket anélkül, hogy akár egyáltalán észrevenném.

2023. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik munkatársamnak hobbija megalázni az embereket. Ha kajálok akkor is volt, hogy odajön és elkezdi nézni mit eszek, meg sorolni hogy ez rákot okoz, az magas koleszterint, stb. Mindig úgy kell elküldeni a k. anyjába.


De alapvetően én is azt tapasztalom, hogy ha egészségtelent eszem akkor azt hallgatom hogy az szar. Ha meg egészséges kaját akkor azt jegyzik meg. HA van hús az a baj, ha nincs az a baj.


Nálunk azt látom, hogy aki teheti az a "többség" előtt vagy után eszik. Akkor mondjuk azon megy a pofázás, hogy "befoglalja" valaki a konyhát.


Én személy szerint már nem is eszek a bentiekkel. Amikor projektünk van akkor tök jó a projekt résztvevőkkel együtt kimenni kajálni. De az irodisták között csak a fúrás megy.

2023. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt a lényeg, amit az előző ìrt:


"én is megsértek embereket anélkül, hogy akár egyáltalán észrevenném." Szerintem ma már az emberek, 80%-a ilyen.

2023. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!