Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kihasználom a (leendő) munkált...

Kihasználom a (leendő) munkáltatóm, ha elköteleződést hazudok neki, miközben pontosan tudom, hogy csak addig maradok ott, amíg kedvem van/jobbat nem találok?

Figyelt kérdés
Magánéletben felteszem, a legtöbben ezt nem korrekt magatartásnak értékelik. A munkával kapcsolatban mi erről a véleményetek?
2023. jún. 21. 09:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Az hogy ez tényleg nem korrekt viselkedés.
2023. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem se az, kínban is érzem magam emiatt. Annyira megvisel, hogy még ide is posztolom, pont azért, hogy mások véleményét is megismerjem. Szívesen fogadom mások megosztásait. Az eddigi mérleg: ha korrekten elmondom, nem vesznek föl.
2023. jún. 21. 09:11
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem gond, kb mindenki ezt csinálja. Ha kap jobb ajánlatot, akkor vált. A cégek is úgy vannak, ha el kell küldeni valakit, akkkor elküldik, nem foglalkoznak a lelki világával.
2023. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

Kissé erkölcstelen viselkedés. Viszont a munkáltatók túlnyomó része tisztában van ezzel a jelenséggel.


Sajnos erkölcstelen lettél valamilyen szinten még hazug.

2023. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

3*


Itt pont az a probléma a kerdezőnek hogy neki ez nem OK.

2023. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
4: "Sajnos erkölcstelen lettél valamilyen szinten még hazug." Egyetértek. Nem tud megfordulni ez bennem, ezért kérdezgetek itt másokat. Mindenkinek máshol húzódik a határ, én még nem döntöttem el, nekem hol, most arra vagyok kíváncsi, nektek hol.
2023. jún. 21. 09:16
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Felesleges moralizálni.


Egyébként én is ilyen voltam, és mindig nehéz meghozni a döntést, de idővel majd megtapasztalod, hogy a legtöbb cég úgymond kihasznál. És ha már nem kellesz, vagy jön egy válság, minden lelkiismeretfurdalás nélkül kirúg.

2023. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

CsipkeJózsika majd rájössz, hogy a munkáltatók szemében csak fejőstehén vagy.

Profit maximalizáló, semmi több.

Ha a helyzet úgy kívánja, pótolni fognak.


Sajnos a feudalista Magyarországon még mindig jobbágy mentalitás van, nem vállalkozói látásmód, hozzáállás.

2023. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

7*


Azt írod a legtöbb cég. Na most ahol eddig én dolgoztam hát darab munkahelyen egyik se multi mind családi vállalkozás vagy alapítványi sose rugtak engem ki, mindig én mondtam fel.


És az sem igaz hogy kihasználnak sőt pont az ellenkezője.

2023. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Jelenleg ott tartok, hogy ha az interjúztató nem teszi föl a konkrét kérdést, miszerint hosszú távra tervezek-e, akkor elegánsan elkerülöm a témát. Mert a szemébe hazudni nem szeretnék senkinek. Azért megtenném.

Szeretek moralizálni, ti nem? Ha ennyire se moralizálna senki, mint én, azt hiszem, a végromlás felé tartana az emberiség. Még több olyan ember, aki sose moralizál, nem gondolkodik erkölcsi kérdéseken? Vagy talán fölösleges volt Az ötödik pecsét filmet leforgatni?

2023. jún. 21. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!