Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek drogfüggő?

Szerintetek drogfüggő?

Figyelt kérdés

Kb egy féléve rendszerességgel fogyaszt,alkoholt és kabszit.

Azt mondta miota haverjával kiprobálta az extasyt azota csak az jár a fejében,illetve addig kutakodott,hogy kontaktot is találjon.

Ez alatt a fél év alatt,kb 11 extasyt evett meg.Buliban/otthon.Szokott még füvet szívni ,illetve speedet.1-2x kristályozott is.Mostanában mintha alkoholt már nem inna annyit,illetve drogot is csak buliban,de havi 2x megy bulizni…

Allitasa szerint,eltudná képzelni az életét ezek nélkül a szerek nélkül



2023. jún. 22. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Elég egyértelmű, hogy ez már függőség.
2023. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

"Allitasa szerint,eltudná képzelni az életét ezek nélkül a szerek nélkül"

nem nem....


konkrétan függő lett már.

2023. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Amikor állítja, bizonygatja, hogy le tud jönni, akkor már nem tud.

Plusz ez a fél év szerintem azért elég gyors előrehaladás, amit írtál.

Te milyen viszonyban vagy ezzel az emberrel?

2023. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, az.
2023. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 volt osztálytársam,egész jóban vagyunk
2023. jún. 22. 10:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Igazából az első mondatoddal meg is válaszoltad.
2023. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez így még nem függőség szerintem de az irány jó hogy pár éven belül kialakuljon.

Pl én függő vagyok - néha egy éjszaka 2 óránként dobálom az exet és elnyomok 8-10-et is. A speedekből pedig a mostaniakból 1 grammokat is belövök egyszerre. A fű-pi az minden napos. Na én függő vagyok és pár évem lehet vissza mert jó ideje ilyen életet élek. De én is így kezdtem 2 évtizede mint akiről a kérdés szól.


Itt főleg a kristállyal kell neki vigyázni, mert az jóval gyorsabban alakítja ki a függőséget. A másik pedig hogy mindenképp el kell kerülni hogy kipróbálja az intravénás használatot. Ha ezek megvannak még évekig használhat anélkül hogy extra kemény függőség kialakulna (ahonnan sokaknak nincs vissza-út).


A függőséget egyébként nem a szer okozza, hanem inkább egy folyamat. Az embernek problémái vannak a világgal (ezzel a társadalmi rendszerrel) nem találja a helyét stb. Benyom x szert és bumm - eltűnnek számára egy rövid időre problémák. Csakhogy amikor kitisztul visszatérnek a problémák is, és mivel a valóságban nem érzi jól magát - újra használ. A problémák így idővel csak halmozódnak, mert állandóan a véka alá vannak söpörve, és idővel a szerfogyasztás miatt is újabbnál-újabb probléma halmazok jönnek. Egy pont felett már uncsi lesz a régi szer (vagy bekínálja valaki valami újjal) mert már nem elég erős hogy kiüssön - így erősebbre vált az ember. Ha belövi az ember a sima spuri is 10x akkora függőséget okoz, a kristályról nem is beszélve (az kb bekarcolja a heroint is). Szóval ki kell szállni az őrvényből amíg lehet mert egy pont felett már túl erős a sodródás és elviszi az embert.

2023. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%
7: a társadalmi rendszer melyik része indokolja, hogy rendszeresen fecskendezz magadba különböző szereket?
2023. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nincs előrelépési lehetőség, vagy csak nagy szenvedések árán. Pl tanulni kellett volna, szakmákat szerezni, következetesen követni egy utat (ami már önmagában szenvedéssel jár). Na most pl én nem tanultam, nincs normális szakmám, és ha elmegyek a gyárba kapok 220 ezret amiből kb kijön egy jobb albérlet ára. Így én nem érzem azt hogy ezen körülmények közt stabilan fenn tudnám magam tartani. És ezért mivel kilátástalan minden, már lemondtam mindenről. Néha belövök ezt-azt és akkor fél órára elfelejtem a kilátástalan életem, és boldog vagyok. Kb ennyi.
2023. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De nézhetjük nagyban is ezt a rendszert. Akinek sok pénze van, azok lehúzzák azokat akiknek nincs. Így működnek a nagy cégek, és ez a társadalmi rendszer. Minden mozgatórugója a pénz, de az eloszlása nem egyenletes. Nyilván vannak rosszabb helyek is mondjuk akik éheznek Afrikában, de nekem itt ez is elég kilátástalan. Miközben mások más kárán gazdagszanak meg. Elég csak körülnézni más országokban mennyivel mások a fizetések, és máris látszik hogy nem vagyunk épp a helyzet magaslatán. Nyelvet tanulni, kimenni bárhová megint csak kínlódás, szóval marad ez ami van.
2023. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!