Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet ekkora életmódváltás...

Létezhet ekkora életmódváltás egy korábbi alkohol és drogfüggőnél?

Figyelt kérdés

Új helyen kezdtem dolgozni. Van egy kollégám, aki 12 éven keresztül amfetamin függő volt, mellé erősen ivott és akkoriban nem érdekelte az egészsége, minden szart összeevett.


Majd elmondása szerint fordulópont jött az életébe, megérezte, hogy változtatnia kell és elment hozzáértőhöz és leszokott a drogokról. De ő olyan szinten változtatott, hogy azóta semmiféle cukrot, csokit, fehérpékárút, üdítőt, semmit nem eszik. Csak szinte ilyen bio dolgokat, meg egészséges cuccokat és csak vizet iszik. Ennek már 4 éve állítólag. Annak ellenére, hogy amfetaminozott erős testalkata volt, most meg azóta, hogy csak egészségesen étkezik le van fogyva.

Mitől változik meg egy ember akarata ennyire, meg mitől lesz ennyire más? Ő amúgy kicsit “kattant” agyban, azt mondja, hogy a Jézus Krisztus hozta ki ebből és most is az tartja helyes úton....


2022. nov. 22. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Sokkhatás.

Vallás.

Belső érés.


Tehát nála a vallás. Jézus, mint mankó.

2022. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Azért mert te nem hiszel Istenben, az nem jelenti azt, hogy mindenki "kattant", akinek viszont veled ellentétben van hite. Szar lehet neked remény nélkül élni. Pogány.
2022. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Krízishelyzetben volt és elege lett belőle,gondolom félt a korai haláltól is,és egy gyülekezetben talált megoldást.Én sem szeretem az efféle vallásokat,de van,akinek ez segít kijönni ilyen problémákból.
2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szeretettel gratulálok a kollégádnak, és ha van benned egy csepp jóérzés, te is így állsz hozzá. Példát mutat, nem? Kit bánt azzal, hogy élni akar?

Vagy szerinted függőként volt normális, most meg elítélni való kattant?


Hát képzeld, én is szenvedélybeteg vagyok, "kattant". Hívő is (nemcsak a józanodásom óta). És én is lefogytam a szerek használata nélkül és odafigyelek, mit veszek magamhoz - mert kell rá figyelni.


Kérdésedre a válasz: igen, létezik a változás, van szabadulás, van megoldás!


Neked van függőséged, esetleg bármilyen másságod? Vagy "normálisnak" tartod magadat? :D Ki-ki saját életmódján vagy helyzetén gondolkodjon el... ;)

2022. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem arra mondtam, hogy kattant, hogy leszokott, vagy függő volt, hanem a vallásosságra. Mert az számomra abszurd. Sőt, nem is az, hogy hisz, hanem, hogy napi szinten mániákusan elmondja ha beszélünk, hogy a Jézus meg az Úristen kíséri. De nem ez volt a kérdés lényege, ezt csak utólag megjegyeztem.
2022. nov. 23. 12:44
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
67%
Egyik drogról átállt a másikra.
2022. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

drága kérdező!

Neked is sok tanulnivalód van még :)

2022. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ha szerhasználóként nem ismerted, én nem biztos h elhinném ezt neki. Tudni kell h nagyon manipulatív és hazudozó a nagyja!

Ráadásul a csak víz, fogyás inkább használóra jellemző...

2022. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki valóban elhagyja a drogokat, eleve úgy fogalmaz h megállja h ne nyúljon hozzá. Szóval valami ott "sántít".
2022. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!