Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyakran tesztek jó...

Milyen gyakran tesztek jó dolgokat embertársaitokkal?

Figyelt kérdés
Ha tesztek, akkor pl miket?
2023. jún. 25. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Minden nap teszek valami apró gesztus valaki felé, főleg a párom és a barátaim felé, de a környékünkön élő ismerősökkel is próbálok segítőkész lenni.

Igazából úgy segítek, ahogy igénylik. Társaságot és vígaszt nyújtok, segítek megoldani valamilyen problémát, veszek nekik valamit, amire szükségük van és hasonlók; általában hasonló módokon is viszonozzák ezeket.

2023. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Minden nap. Életben tartom a családot, kaját adok nekik, meghallgatom a problémáikat, pénzt és időt szánok rájuk. Igazából az időm nagy része azzal megy el, hogy értük csinálok ezt-azt.

De ez nem egy nagy szám, minden nő körülöttem így él.

2023. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Amikor tudok..


Legutóbb például találtam egy nagyon kicsi kutiát az utcán a bolt előtt és elhoztam haza, hogy nehogy elüssék vagy valami történjen vele. Megetettem, meg játszottam vele. Fel akartam tenni facebookra, hogy találtam, hátha valakié.. (bár azt hittem kirakták, mert meg akartak szabadulni tőle)


Végül már azelőtt idetalált a gazdája, mielőtt felrakhattam volna, mert eljutott hozzá a hír, hogy én hoztam haza. Visszaadtam neki és megköszönték, mert nem kirakták, hanem elszökött a kapu alatt.

2023. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Alapvető szinten segítek apróságokban, ahogy jön.


Például az önkiszolgáló kasszáknál sokan bénáznak, az ott dolgozó b*szik rájuk, olyankor segítek, hogy haladjanak. Vagy ha megkérnek apróságokra akkor természetes, hogy segítek.


Állatokat is segítem, akár apróságokkal. Kiszedem a bogarat a vízből, vagy az útról arrébb teszem. Volt, hogy beteg kóbor macskát vittem el állatorvoshoz aztán el lett engedve.


Vagy közlekedésben igyekszem kooperatív lenni, segíteni a többi közlekedőt, akár gyorsabb, akár lassabb.

2023. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket viszont nem szeretek és már nem nagyon segítek:


Munka. Nincs ingyen meló, meg "te ehhez értesz, segíts már" típusú segítség. Munkatársaimnak sem segítek már semmit, csak csinálom a dolgomat. Az oka, hogy ha én szarban vagyok, nekem senki nem segített be soha, ellenben nagyon rá tudnak szokni a segítségkérésre és megoldás keresése helyett velem próbálják megoldani.


Esetleg olyat csinálok, hogy megmutatom mi a megoldás aztán onnantól oldja meg. De ilyenkor is jön a "hogy is kell? Elfelejtettem" kérdés. Akkor már nem segítek.


Plusz amit nem szeretek, ha pénzzel kell "segíteni". Lejmolás, kéregetés. De mondjuk családon belül adok pénzt kölcsön azoknak akiktől tudom, hogy vissza is jön.

2023. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Csak a közvetlen családom.

2023. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem okozok nekik kellemetlenséget. Gondolok itt olyanra, hogy nem videóhívásozok kihangosítva, nem ordibálva beszélek, nem viselkedek úgy hogy másokat megalázzak vagy félelmet keltsek bennük.
2023. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az embertársaim felé max olyan dolgokat vagyok hajlandó megtenni, ami nekem nem kerül sem időbe sem pénzbe. Azaz segítek levenni a buszról a banyataligát stb. De ennél többet nem.


A barátaimnál és a családomnál természetesen már más a helyzet.

2023. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehetőleg minél többet!

Pl. szólok, ha valamit elhagytak; ha valakinek megtalálom a holmiját, amire még szüksége van, és még vissza lehet hozzá juttatni, akkor lehetőleg visszajuttatom.

Felveszem, amit más elejtett.

Előre engedek másokat utcán.

Próbálok másoknak segíteni ezen a honlapon.

Ha lehet, hirdetem Isten igazságát és szeretetét, valamint Jézus Krisztust. És hogy aki hisz Jézus Krisztusban, annak örök élete van!

2023. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Kapni, önzőnek lenni egy idő után kiégetté tesz, adni, segíteni viszont pont az ellenkezője, próbáld ki!
2023. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!