Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldre költözött magyarok...

A külföldre költözött magyarok miért szidják állandóan Magyarországot?

Figyelt kérdés

Direkt nem a politika rovatba írtam ki, mert ott úgyis a liberális kommentelők szétfikáznák csak az országot, Orbán így, Orbán úgy, stb, erre meg nem vagyok kíváncsi, értelmes válaszok viszont jöhetnek.


Azt vettem észre, hogy a külföldre szakadt hazánkfiai/lányai nagy örömmel fikázzák az országot. Tudom, van itt gond bőven, de azért ha tüntetgetni lehet mindig minden ellen, nincsenek szétverve, akkor itt mégsem lehet olyan nagy az elnyomás. Azokat sem értem, akik annyira szidják, mégse mennek el, pedig uniós jog a szabad munkavállalás.

Évente párszor hazajárnak, verik a nyálukat hogy mennyit keresnek, mennyivel jobb kint, mégse tudnak pénzt eltenni, sokan végül haza is jönnek (ismerősöknél látom ezt). Miért lett divat fikázni azt a helyet, ami felnevelte, taníttatta, gyógyította ha valami baja volt, stb? Ez valami magyar szokás lehet, vagy pl a külföldre került románok vagy lengyelek is ezt csinálják?


2023. jún. 25. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azokért, amiért ők konkrétan kiköltöztek.
2023. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyilván van ok-okozati összefüggés. Nem puszi miatt költöztek el, hanem, mert nem találták megfelelőnek ezt a helyet/helyzetet. Amit pedig az ember nem talál megfelelőnek, arról rossz a véleménye. Logikus, nem?
2023. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem csak a nettó anyagaik miatt költöznek ki, hanem más miatt is, és ez szerintem egy olyan érzést alakít ki, hogy nekünk menniük "kellett", ami az érzésem szerint keveredik azzal a csalódottsággal, hogy a 99% nem tud beilleszkedni a Nyugat-Európai célországba, frusztráltak lesznek, és mivel mindig kell egy bűnbak, mondják ami a csövön kifér.


Szerintem nem számít az emberek véleménye, főleg hogy szinte mindenki műveletlen, vagy még rosszabb esetben félművelt szerencsétlen. A legközelebbi 10-15 barátom szavára adok, ezért a barátaim, nekik sajnos a fele külföldön él, de ha "szerencsém" van meghallgatni a rokonaim, távolabbi ismerőseim véleményét, az az egyik fülemen be, a másikon ki. Ismétlem, nem számít.


Én Kelet-Ázsiában éltem évekig, a covid miatt jöttem haza anno. Bejött, egyelőre osztottam, szoroztam, és Budapesten tudok tartani egy olyan életszínvonalat, amivel megéri itt lennem, de a feleségem nem tudom be merem-e küldeni egy magyar kórházba, és a gyerekem a 3-4 budapesti angol/amerikai suli kivételével nem tudom hol kaphat megfelelő minőségű alapfokú oktatást, szóval pár éven belül lehet, hogy megyünk vissza.


Bosszant az is, hogy az utak járhatatlanok, a közbiztonság rémes, és minden lepukkant és koszos, ami pedig épül, silány minőségű bármilyen urbanisztikai elvek nélkül ráadásul. Negatívan látom az ország jövőjét, pedig nem szeretném.


Az utolsó kérdésre: Budapesten élő Ázsiaiakkal van kapcsolatom, a Kínaiaknál és a Koreaiaknál hatalmas tabu negatívat mondani az anyaországról.

2023. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Külföldön nagyon sok minden máshogyan működik. Több a fizetés, más az adózási rendszer, oktatás és egészségügy, fényévekkel előzi Magyarországot.

Az Audinak köszönhetően, 4 évet éltem Ingolstadtban. Én is csak, évente 3-4 alaklommal jöttem haza, és megdöbbenve láttam, hogy mi folyik az országban. Jelenleg Ausztriába dolgozok, lassan 5 éve. Oda vissza ingázok a kettő ország között, de még így is megéri.

Én is szidom a Magyarországi politikát, mert tönkre teszik az országot!

Menjél ki Hollandiába, Németországba vagy ahova akarsz, éljél ott 1 évet minimum, és majd utána gyere haza. Majd, írd le a véleményed.

2023. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán mert látják, hogy mennyi évet-, mennyi mindent pocsékolt el nem csak pénzügyileg-, de szelleileg is a magyar, és még mindig a "gulas, kipcsak, szittya" a legeleslegfontosabb szavaink így a XXI. sz.-ban is.

"Igyunk egyet rája, ha lehet, akko páleszt!"

Na ezért.

2023. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom azért mentek el többségében, hogy ne legyen túl jó véleménye róluk.
2023. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Öö... talán mert igazuk van?


Amúgy meg vicces hogy "ha tüntetgetni lehet mindig minden ellen, nincsenek szétverve, akkor itt mégsem lehet olyan nagy az elnyomás"

Azért ez nem egészen így van, nem csak kemény diktatúra létezik mint Észak-Koreában. Épp elég hogy hova lett lerohasztva az ország, minden szempontból. Tüntetgetni meg tüntethetsz, csak változást nem fogsz elérni semmiben. Én is mennék ha tudnék, de még arra sincs pénzem hogy elmeneküljek innét. XD

2023. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!