Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon miért akar...

Magyarországon miért akar állandóan mindenki izmos lenni?

Figyelt kérdés
Ez valami követelmény, vagy mi? De amúgy csak itt lett divat ez, mert karácsonykor amerikából érkezett vendégeink voltak, akik a saját országukban nem ezt az eröltetett életformát tapasztalják. Szóval, mi az, ami miatt mégis itt tartunk és pénzeljük a termeket, személyi edzőket?

2023. jan. 9. 18:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
24%
Mert most ez a divat hogy mindenki kigyúrja magát mert főleg a fiatal 10-20on évesek azt hiszik hogy ezáltal ők többek azoknál akik nem kondiznak
2023. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

A kevésbé jó országokban, főként itt is ahol sok az egyéb probléma, így próbálja az ember valamit kezdeni magával.

Aláírom jó dolog, mikor felhagytam a kóros mmo függőségemmel, lett egy üres tér az életemben amit akkor még nem tudtam könnyen és gyorsan betölteni, elkezdtem súlyzós edzéssel foglalkozni, gyenge voltam 21 évesen mint a szar, utána erősödtem, és egyre több étel kellett elém nagyon jó időszak volt, és örültem hogy kezdhettem a testemmel és a sok energiámmal valamit, 7 évig tartott ez az életforma szerettem hogy másképp néznek rám, nem kellett pólót vennem azért hogy kimenjek a saját portámon az udvarra.


Utána sajnos anyagilag már nem engedhettem meg magamnak havi 50-70ezret kiegészítőkre, élelemre, mert képbe jött a motorozás így már abba kellett a pénz. Ha külföldön élnék, és többet keresnék, így 30 évesen is simán vissza rázódnék a súlyok világába.



Én nem fogadtam semmilyen edzőt, 1 hónap alatt szedtem össze egy kezdő bemelegítő programot hogy azért a nulláról mégse sérüljek le, egy odafigyelést igénylő gyakorlatnál.

2023. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki?

Menj ki a strandra nyáron, alig fogsz látni izmos embert. Valóban izmos emberekről beszélek, és nem egy kis kockahasról.

A többi országban is legalább annyian akarnak izmosak lenni, mint itthon. A média ezt sugározza, hogy csak ez a tökéletes test. Görgetsz 10 percen instagrammon és a porig rombolódik az önbizalmad a sok ,,tökéletes" sportolótól és modelltől.


A személyi edzővel és termékekkel semmi gond sincs, amíg az ember ésszel csinálja. Annak valóban sincs semmi értelme, hogy egy szar étrend mellé veszi valaki 20.000 forintért a fehérjeport. Nyugaton, főleg az USA-ban pedig egyre inkább erősödik a body-positivity mozgalom. Az emberek nagy része szarik bele, elfogadja magát. Ami egyszerre jó dolog, és nagyon káros is.

2023. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
"Görgetsz 10 percen instagrammon és a porig rombolódik az önbizalmad a sok ,,tökéletes" sportolótól és modelltől." Biztos nem, mert ezek egy része filteres, a másik része photoshop. Köze nincs a valósághoz.
2023. jan. 9. 18:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem látom ezt a sok kivyúrt embert. Hol vannak ezek? Bemegyek egy szórakozóhelyre és a pasik 90 százaléka vagy puhos vagy nyeszlett. A maradék tízen látszik, hogy látott már termet. A nőknél rosszabb az arány, ha nem búvárzokni jellegűek, akkor szimplán soványak, alig van rajtuk izom.
2023. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Csak nem irigy vagy azokra, akik jól néznek ki és eljárnak edzeni?


Miért baj az, ha valaki tesz érte, hogy jobban nézzen ki? Mi sem szólunk le titeket, hogy miért nem jártok edzeni.

2023. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyan annyira megy máshol is az edzés mint itthon. Kb az emberek 5% megy el.


Én szeretek edzeni. Egyrészt az egész napi irodában ülés után jót tesz a testemnek, meg az alvásom minőségének az, hogy rendszeresen mozgok. Másrészt sokkal magabiztosabbnak érzem magamat. Nem okoz gondot ha otthon meg kell emelnem valamit, nem köpöm ki a tüdőmet ha lépcsőznöm kell, még a ruhák is jobban állnak rajtam.

2023. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Mindenhol izmos akar lenni mindenki, mert jobban néz ki, meg egészségesebb. Más kérdés, hogy ezért mennyit tesznek. Egyébként Magyarországon nem jár mindenki edzeni, illetve Amerikában is rengetegen járnak. Az amerikai vendégeid miből szűrték le ezt a következtetést? Annyi izmos embert láttak? Nem valószínű. Mindenki edzésre ment akit láttak az utcán? Ezt sem hiszem. Inkább azt tudom elképzelni, hogy te mondtad nekik a saját elképzelésedet, ők meg pont olyanok,akik nem edzenek, így valószínűleg az ismeretségi körük sem az edzőtermekből kerül ki, vagy a beszélgetéseik témája sem az edzés, így nem ismerik azt az oldalt.
2023. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem akar, különben nem mi lennénk Európa legelhízottabb országa.
2023. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát most így a vanília öntetes túrós-áfolyás palacsinták után én is úgy látom, hogy itt nincs értelme edzeni. XD
2023. jan. 10. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!