Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A skandináv országokban a...

A skandináv országokban a közel-keleti, afrikai bevándorlók megtudják szokni a helyi időjárást?

Figyelt kérdés
Az emberek alapvetően hozzászoknak egyfajta klímához és ha olyan helyre kerülnek, ahol ez nagyon más, akkor valószínűleg kellemetlenül érzik magukat. Az afrikaiak, arabok általában nagyon meleg helyekről jönnek és igénylik a sok napsütést, ami pl Svédországban nincs annyira meg, ellenben hosszú, hideg telek és sok sötétség van. Vannak olyan vallási törvények is, hogy ramadánkor csak napnyugta után lehet étkezni, de északon nyáron a nap nem is megy le, szóval elég nehéz lehet összeegyeztetni a kettőt.

2023. júl. 2. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért az északi országok délebbi részein lemegya nap nyáron is. Stockholmban éltem egy darabig, nincs éjjel sokáig sötét, de nem 24 óra világosság van, mint a sakkörnél.


Amúgy meg, mit tudnak csinálni? Olyan aóott az idő. Ezen semmilyen Abdul érzései nem változtatnak. Felöltöznek vastagon, aztán ennyi. Amikor tényleg -15 can folyamatosan, na az szar tud lenni, de amúgy hozzászokik az ember. Mást nem nagyon tudsz csinálni.

Mondjuk arra emlékszem, hogy volt a hírekben valami fejkendős arab nő, aki hisztikázett, mert neki adjon az állam pénzt, mert d vitamin hiánya lett az az időjárás miatt. De tök egyértelmű volt, hogy megint csak segílllllyért ácsingózott. Nem tudom, megkapta-e.

2023. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Es a magyarok? Es az angolok meg tudjak szokni a spanyol a karibi idojarast?
2023. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Nem hallottam olyanról hogy tömegével halnának meg tájidegen emberek a tajgán, tundrán. Amúgy szokatlan nekik, hogy manapság egyik pillatról a másikra eljutnak Skandináviába. Ez anno tízezer évek alatt sikerült.
2023. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig könnyebben megszokják, főleg úgy, hogy fejlett országba kerülnek, ahol azért benn van fűtés is, mintha egy európai menne a Közel Keletre. Nem a tajgára küldik őket. Egy két év alatt akklimatizálódnak. Itt a városban is vannak megszokási fázisban 30 év körüli indonéz nők. Ez a fülledt monszun idő már tetszik nekik. Júniusban volt egy néhány nap száraz idő, reggel 10, nappal 23 fokkal, akkor még hosszú steppelt kabátban jártak.
2023. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Van az a pénz/segílyke, amiért megéri fenn a messzi északon vacogni egy évben pár hónapot
2023. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére a természet gondoskodik róla ,h ne birjak..🤣
2023. júl. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én magyar vagyok, itt születtem, itt élek, és még a magyar telet sem sikerült megszokni, pedig közel harminc már megvolt.

Egyszer volt egy palesztin munkatársam, aki pufidzsekiben vacogott, mikor kimentünk ilyen 10 fok körüli időben cigizni, kérdeztem tőle, hogy beteg-e, mire ő annyit válaszolt angolul, hogy az ugye megvan, hogy ő a ".aszott sivatagban" nőtt fel. Egy másik ismerősöm télen is ingben járkál, ő Tunéziából származik, és azzal indokolja, hogy az 5 fokos magyar tél olyan hideg, hogy igazából mindenben fázik, tehát miért fáradna kabátokkal meg rétegekkel.

Biztos van, aki megszokja egyébként, meg van, aki nem, de elviseli, egyéb előnyök miatt. Mondom, én már a saját országunk időjárását is utálom, de nem költöznék mediterrán térségbe, vagy a közel keletre, mert számomra ott túl közvetlenek az emberek.

2023. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg őshonos létemre egyre jobban nem bírom a "magyar nyarat". Bár eléggé világos alkat vagyok, az sem segít.
2023. júl. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!