Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni a korlátlanu...

Mit lehetne tenni a korlátlanul írogató ismerősökkel?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy az utóbbi időben elszaporodtak az egész napos kontaktot igénylő chatpartnereim, és hát kivagyok tőlük már.

Úgy képzeljétek el, hogy egész nap megállás nélkül írják az üzeneteket, függetlenül attól, hogy visszaírok-e vagy sem. Ha válaszolok rájuk, az csak olaj a tűzre (azonnal elolvassák, és ontják a további üziket), de ha nem válaszolok, akkor is jön pár óránként egy új.

Próbáltam már, hogy úgy pár óránként láttamozom és nem írok vissza, hátha veszik a lapot, de akkor egy olyan 2 perc múlva realizálják, és a kövi levélben már kérdésekkel büntetnek.

Ezek az ismerőseim élőben nem olyan k.cs.g.k, mint neten, de ez a netes viselkedés tűrhetetlen, nincs nekem erre időm meg energiám, meg utálom, amikor ez a pár ember telespammeli a Messengeremet.

Ti mit tennétek a helyemben? A tiltás erős lenne, mert élőben is ismerőseim. De ezt hogy lehetne úgy leírni nekik, hogy azért élőben ne legyen örök harag? Vagy ilyen emberekért nem kár? :D



2023. júl. 2. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Rosszul tudom, hogy bárkit letilthatsz?
2023. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, letilthatom, de egy fokkal elegánsabb megoldásnak jobban örülnék. Mivel azért néha találkoznom kell velük személyesen is.
2023. júl. 2. 17:28
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ha szólsz vagy megharagudnak vagy átmegy rajtuk és ugyanúgy folytatják. Szerintem ne válaszolj rájuk, ne is nézd meg. Ha meg személyesen megkérdezik mi can akkor meg a munkára kell fogni, hogy nem érsz rá.

Jól nem fogsz tudni kijönni belőle.

2023. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mérlegeld, hogy ezekre az emberekre szükséged van, vagy nincs. Ha szükséged van akár egyre akár az összesre akkor találkozzatok, (hogy ne chatbe beszéljetek) és mondd el finoman, ezeket, bántàs nélkül. Ha ezen megsértődnek akkor ignoráld őket.

Vagy a másik lehetőség a tiltás. Te tudod.

2023. júl. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A legpofátlanabbal szerintem bejátszom azt, hogy nem nézem meg az üzenetet egyáltalán, vagy majd olyan 1 hét múlva. Annyi idő múlva a legelvetemültebb ember is csak felfogja, hogy nincs szükségem tőle reggeltől estig tartó kontaktra. Ha még akkor sem, akkor berakom kéretlen mappába.
2023. júl. 2. 17:41
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Végül is tényleg csak közölni kellene a másikkal, hogy mi a bajod. Nem játszmázni, nem utalgatni, nem kivárni hogy majd észreveszi magát, hanem kinyitni a szádat. Képtelen vagy az alapvető kommunikációra. Mitől félsz? Nem lehet a barátok vagy ismerősök felé érdekérvényesítőnek lenni vagy véleményt megfogalmazni, nehogy megsértődjön bárki is? Akkor ti nem vagytok egyenrangúak, és te vagy az elnyomott kodependens fél.
2023. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nekem igaz nem voltak még ilyen egész naposaim, de eddig az vált be enyhébb esetekben is hogy nem válaszoltam, vagy csak1-2 mondatváltás erejéig tőmondatokban, utána pedig nem válaszoltam ha tovább folytatta volna. ha kérdésekkel "büntetne", azt is le lehet ám tudni egy láttamozással és valamikor csak leesik az illetőnek hogy most aktuálisan nem akarsz beszélgetni. viszont soha nem tiltottam senkit, ki tudja mikor kontaktálnánk mégis, vagy hogy hozná ki magát egy élő találkozásnál ha felhozná. egyszerűen csak tudni kell figyelmen kívül hagyni ha nem akarsz. a felkérdezéseket is ugyanúgy. ha pedig ez nagyon sérti az önérzeted akkor mást nem tehetsz mint őszintén elmondod mit gondolsz, kell lennie aki megérti, mégha nagyobb százalékban sértődést generál is inkább. egyszerűen nem érezném megoldásnak erre a tiltást
2023. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Egy "most nem érek rá, majd délután/este/stb. beszéljünk" nem az a szintű dolog, amiből örök harag lesz, mégis meghúzod vele a határokat. Ha hagyod, hogy szarba se nézzenek, nem is fog változni a helyzet. A leírás alapján neked ez az egész ismerősi kör nyűg és teher, de nem mered elengedni, nehogy a végén egyedül maradj.
2023. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Vagy szemelyesen, vagy irasban mondanam, csetelesre nincs idom. Klasszikus uzenetekre kesobb valaszolok.
2023. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát ne írj nekik vissza, ennyi.
2023. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!