Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van befolyása az embernek a saját személyiségének a fejlődésére? Egyáltalán hogyan értelmezzük a személyiséget, ha valahol folyton dönthetünk a külső cselekedeteinkről?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy az ember idealizálja magát... Hogy ilyenné és ilyenné akarok vállni... Kedvessé, vagy ilyesmi. Ez sikerülhet, vagy mindenki születik egy személyiséggel és azt már nem formálhatja?

2023. júl. 2. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A személyiség folyamatosan formálódik. Ha akarod, ha nem. Az idealizálás nagyon jó irány, azaz lehet törekedni valami elérésére pusztán azáltal, hogy elképzeled, hogy az vagy, aki szeretnél lenni.
2023. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nem formálható, sőt ez ahogy idősödünk, formálódik is.

én pl rengeteg negatív szokást ki tudtam iktatni az életemből, és hasznosakat építeni be helyettük.

2023. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Teljes mértékben.


Azt pedig az adott személy tudatosságának szintje dönti el, hogy ebből a 100%-os ráhatásból mennyit tud megvalósítani.

2023. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Hát,nekem nem sikerült. Illetve amikor megpróbáltam "jobbá" válni, mindig úgy éreztem,hogy az nem én vagyok. Abban viszont fejlődtem,hogy már nem akarok másnak látszani,mint amilyen vagyok.
2023. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
Részben van, de a személyiség nagyrészt kiszámíthatatlanul változik.
2023. júl. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!