Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szidják ennyire a...

Miért szidják ennyire a külföldre költözést?

Figyelt kérdés
Azért egyértelmű szerintem, hogy nyugaton jobbak a bérek, persze élni is drágább, de ha valaki diplomás és a szakmájában helyezkedik el, máris jobban jár, ha kint lakik. Itthon meg nem minden szakma jövedelmező. Plusz nyugaton jobb az egészségügy, az oktatás, az emberek sokszor kedvesebbek. Nem mondom, hogy nincs hátránya, de az túlzás, amit sokan csinálnak, próbálják lebeszélni a magyarokat, hogy elhagyják ezt a haldokló országot, mert EZ AZ OTTHONOD, meg hogy ott se fogsz jobban keresni, meg aki itthon nem sikeres máshol sem lesz az. Attól még, hogy Orbán szerint innen csak rosszabb helyre lehet menni, még nem lesz igaz. Maradjunk annyiban, hogy aki akar menjen, aki nem akar az meg maradjon.
2023. júl. 3. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Kellene itthon az éhbérért dolgozó csicska. Ilyen egyszerű. Normál uniós bér negyedéért végezz itthon uniós mennyiségű és minőségű munkát. Csakhogy ennek mindig ugyanaz a vége mint például az örökmozgó építésnek. Fizetés nélkül nem lesz jó munkaerő.

Ausztriában 1,3 millió Ft a pedagógus átlagbér, nálunk 300 ezer Ft. A magyar szeretne a semmiből is dolgoztatni.

2023. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Értelmes ember nem szidja, inkább támogatja, hogy el hagyd a Magyarországi pöcegödőrt.


Mert

- egészségügy összeomlott,

- oktatás összeomlott,

- nincs jogbiztonság,

- nyugdíjak már hitelből vannak fizetve, tehát még élhetetlenebb lesz a mai fiataloknak a nyugdíjas évei,

- erkölcsi nulla a társadalom,

- iszonyat buta a társadalom,

- szolgalelkű a társadalom,

- szar fizetések vannak,

- nincs jövőkép,

- lakhatasi válság van,

- cigány kultúra van stb.


Értelmes ember nem marad Magyarországon.

Értelmes ember nem szidja a másikat, mert okkal akarja elhagyni Magyarországot.

2023. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Ha van lehetőséged, menj, nekem nem volt, de nem biztos, hogy még itt lennék, ha lett volna.
2023. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Tavaly jöttem ki Hollandiába, szakmunkásként. Nem bántam meg, én már csak látogatóba megyek vissza Magyarországra.
2023. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem irigyságből csinálják, mert nekik nincs lehetőségük vagy kellő bártoságuk meglépni.

Én 5 éve élek külföldön, nem bántam meg, előbb kellett volna lépni.

2023. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
irigyek vagy buták és nem tudják milyen szar helyzet van itt magyarországon.
2023. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%
Lassan 2 millió fiatal -és középkorú ment el az országból, ez az amit próbálnak nagyon elsumákolni.
2023. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Aki itt marad annak jó az ha többen vagyunk, értelmesek vagyunk, mert így magyobb esély van az ország jobbá tételére. De ha elmennek az értelmesebbek egyre nagyobb pöcegödör lesz az országból, ami nyilván nem jó annak aki itt akar maradni.
2023. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Mi Németországban élünk. Az én szüleim már régóta kint vannak, apukám 12 éve, anyukám pedig 7 éve. Tavaly untuk meg a férjemmel azt, hogy dolgozunk orrvérzésig, mégsem jutunk egyről a kettőre. Én ápolónő voltam otthon, férjem pedig vendéglátós.

Jelenleg egy fizetésből élünk, mert közben született egy gyerekünk. Viszont félre tudunk tenni, és emelett is úgy tudunk élni, hogy nem kell néznünk, hogy mi az olcsóbb, hanem azt vesszük amire szükségünk van/amit megkívánunk. Otthon ha ezt meg mertük volna tenni, akkor hónap közepére nem maradt volna egy vasunk sem.

+ Azért ezt cáfolnám: “persze élni is drágább” - Kiszámoltam, hogy amit otthon 24.000 forintból lehet megvenni (élelmiszer, tisztálkodási szerek) itt 15.000 ft. Anyóssal beszélgettünk róla, és teljesen el vagyok képedve, hogy mi megy otthon.

Itt a gyerekeknek ingyen van a gyógyszer (bár ne legyen rá szükség)

normális családipótlék jár utánuk, ami folyamatosan szinten van tartva, nem úgy, mint otthon a 10+ éve ~12.000 forint.

2023. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon is el lehet helyezkedni, vannak helyek, ahol van munka. GYMS megyében, Pest környékén pl, ha én ott születtem volna, én sem költöztem volna ki külföldre, de én Kelet-Magyarországról származom. Egyébként a magyarok más nemzetekhez képest inkább ragaszkodóbbak a lakhelyükhöz, kevésbé rugalmasak, nem szeretnek költözni, maximum csak országon belül. Én is visszatértek rendszeresen, honvágyam is van.
2023. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!