Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldre költözés. Mennyire...

Külföldre költözés. Mennyire lesz nehéz megszokni?

Figyelt kérdés

Nemsokára Hollandiàba költözünk a barátommal (aki szintén holland) és csak párszor jártam ott, amikor barátom szünetekben hazament. Egyetemen ismertük meg egymást.

Félek hogy nem fogok tudni beilleszkedni egy ilyen új közegbe. Hollandul barátom tanítgat, de majd egy ottani nyelviskolába is el fogok menni. Valamint terhes is vagyok, de amikor megszületik a gyerekünk, addigra már Hollandiàban fogunk élni.


Nem tudom élt-e már valaki ott vagy van-e tapasztalata ezzel kapcsolatban, csak nem tudom, mennyire fog menni a beilleszkedés.


2016. jún. 30. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Tippikusan a legnehezebb ha terhesen indulsz neki. Sokan csinálják, gyakran tűnik jó ötletnek, mivel eleinte nehéz munkát kapni stb. Én dolgoztam egy olyan nyelviskolában külföldön ahová bébikkel is járhattak a szülők. A következő gondok akadtak: (Igaz én nem Hollandiában voltam) sokan nem kaptak pénzt a gyerek után, mert feltételhez szabott (itt jelen esetben az, hogy a 4. hónap előtt megkell jeleni a védőnőnél). Szóval nagyon járj utána a dolgoknak.

Ha nem vagytok házasok gondok lehetnek a letelepedéssel (plusz megint az eü ellátással), szóval járj utána ezeknek is, nem kellemes egy egész szülést visszafizetni.

Mivel a gyerek mellett rengeteget leszel otthon, így gyakran az ember beburkolozik és még pár év után sem képes beilleszkedni, olyan jól mint akik dolgozni, tanulni mennek.

A nyelv hiánya miatt totál ráleszel szorulva másra ha szerencséd van a doki, védőnő beszél angolul, így nem kell minden egyes vizsgálatra, orvosi látogatásra a párodnak is jönni. Hidd el sok nő szerint irtó kellemetlen amikor tolmácsolással kell elmondani minden egyes apró női baját, gondját.

Munkát találni jóval nehezebb babával, mert ugye otthon leszel 2-3 évet az meg elég nagy szünet. Főleg ha mellette a nyelv sem megy olyan jól. Tehát duplán leszel hátrányos helyzetben a munkaerőpiacon.

Szóval szervezd meg jól, különben rengeteg próblémád lehet.

2016. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia

anno mikor ott éltem írtam erről egy blogot

[link]

csak bátran! :)

üdv


1 K M

2016. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!