Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megőrjít a döntésképtelenségem...

Megőrjít a döntésképtelenségem, mivel fejleszthetném ezt?

Figyelt kérdés

Tehát háttértörténet: Kitaláltuk apámmal 4 napja, hogy ma lemegyünk Velencére élményfürdőzni meg hozzuk magunkkal testvéremet is. Anya ezt már egy jó ideje nem szeretné, mert hogy "mi a fenét ad testvéremnek fürdőruhának" meg "A julika, meg a Gáborka, meg ezer másik ismerőse abban kapott el mindenféle betegséget" és így eléggé lerombolta a kedvünket már, úgyhogy az elmúlt 2-3 napban nem is gondolkodtunk a mai napon.

Testvéremnek közben tegnap megjött, thát Ő nem is jöhetne ma. Apám reggel hívott (nem élünk együtt azért telefonálunk), hogy akkor most mi van mert teljesen döntésképtelenek vagyunk az üggyel kapcsolatban, hisz eredetileg testvérem is benne lett volna, de a menstruáció miatt nem, aztán rosszul érezné magát ha nem hozná, de végülis elmehetünk most ketten aztán jövőhéten 3-an megint.

Viszont nekem meg most eléggé beütött a depressziómnak az a része, amikor semmihez nincs erőm, bár lenne kedvem menni de erőm most nincs 45 percet autózni, semmi erőm kimozdulni és egész nap ásítoznék meg a medencében alváson kívül semmit nem csinálnék. Viszont a mai nap a hét utolsó jó idős napja, mert vasárnapig elvileg rossz idő lesz az időjárás előrejelzés szerint, tehát felemésztete a bűntudat, hogy a jó idős napot elcseszném egész napos monitor bámulással. Most jelenleg időt kértem, hogy majd ha nagynehezen ráveszem magam, hogy kikeljek a gép elől és ebédeljek, addig majd eldöntöm. De nem tudok dönteni.

Ez most csak egy példa, hogy általában mennyire döntésképtelen vagyok, ez kb. minden második dologra előjön bennem/bennünk. Kezd kikészíteni, hogy nem tudom, hogy mit csináljak. Ilyenkor mindig órákat vagyunk a telefonhívásban az üggyel kapcsolatban és kb így néz ki: "hát ŐŐŐŐ igeen, de neeem, de igeeen, de őőőő nem tudooom, hát amúúúgy jaa, de meh". Kezdek kikészülni ettől a tulajdonságomtól teljesen. És apám dettó ugyanez, Ő is ilyen, lehetetlen programokat csinálni néha.



2023. júl. 3. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Például ahelyett, hogy ezt leírod, akár autóba is ülhettél volna, és akkor ez fel sem merül.


Fejleszteni úgy lehet, meglepő módon, hogy döntéseket hozol és felelősséget vállalsz érte.


Amikor valakitől kérdezek valamit és elkezd hápogni, akkor leállítom és megkérem, hogy egy eldöntendő kérdésre igennel vagy nemmel válaszoljon. Ne raboljuk egymás idejét. Ezen nincs mit tovább gondolni.

2023. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha már tényleg eleged lesz abból, hogy a saját életedet vágod tönkre, akkor változtatsz.

Most mindenesetre - ha nem a saját döntésedből, akkor az én döntésemből - menj el, jól fogod érezni magad, vidámak lesztek, élmény lesz, segít kijönni a depresszióból. Annak a tünete a döntésképtelenség.

Anyád játszmázik apáddal, nem bírja elviselni, hogy jól él.

2023. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Sakkozz! Például.
2023. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Döntés tudományát ajánlom.


Sajnos a rabszolgaképző iskolában ezt nem oktatják.


Ajánlom még az értékelemzés módszerének begyakorlását.



Máris okosabb leszel az emberek 80%-nál.

2023. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Ez inkabb lustasag, majd kinovod.
2023. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Amióta kiírtam a kérdést közben hasmenés és erős bélgörcs is rámjött, mert valami olyat ettem amire allergiás vagyok (sajnos a döntésképtelenség miatt nem tudtam eldönteni, hogy menjek-e ezzel orvoshoz vagy nem, mert nem tudom pontosan mi okozza). Plusz gondolom az idegesség is rájátszik most. Ha abbamarad nemsokára akkor elmegyek, de ha nem akkor eszméletlen görcsölő belekkel és 10 percenként wc-re járással nem megyek.
2023. júl. 3. 14:37
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasmenéssel nem orvoshoz kell menni, hanem a WC-re.

Mért vagy ideges? Azért, mert probléma, hogy elmenjél-e szórakozni?

2023. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hogy elmenjek-e bárhova. Ilyenkor mindig ideges vagyok, ha ki kell mozdulnom a lakásból. Májusban majdnem a reptéren maradtam amikor mentem szórakozni külföldre, mert annyira ideges voltam, hogy életem legnagyobb bélgörcse jött rám és nem tudtam wc-zni mert csak otthon tudok...
2023. júl. 3. 14:58
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
A szorongásoddal már rég pszichológushoz kellett volna menned. Lehet, hogy pszichiáterhez is, ha már testi tüneteket okoz, és akadályoz a napi életvitelben.
2023. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz járok, bár semmi haszna... Amúgy most hívtam apámat, de neki elege lett a döntésképtelenségből és döntött: nem megyünk. Elment a kedve az egésztől. Majd csütörtökön újra tárgyalunk róla, ha addig visszajön a kedve.
2023. júl. 3. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!