Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális ez a reakció...

Mennyire normális ez a reakció? Van aki hasonlóan érez?

Figyelt kérdés
Ha mentőz/mentőst látok, mindig sirnom kell, nehezen kapok levegőt, leizzadok, remegni kezdek. Akkor azért nem durva, hacsak elsuhan valahol , de mikor közel van, akkor mindig kijön ez rajtam. Szerencsére azért ritkán van ilyen, de ma pont megtörtént és a kislányom meg közben itt volt a kezemben és nagyon rossz volt.

2023. júl. 5. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keress fel egy pszichológust, mert egyáltalán nem normális ez a reakció. Semmi közöd nem volt a mentőhöz és levert a víz, szerinted ez normális? Volt valami a múltadban, ami a mentőhöz köthető, amit nem tudtál feldolgozni?
2023. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán normális, de valami oka kell legyen, amit viszont csak te tudsz. Ha ez valami durvább traumához kötődik, akkor foglalkozni kell vele komolyabban (példaként, láttad a rokonod halálát közelről és összekötődött az emlék a mentősökkel, vagy valami nagyon durva baleseted/műtéted volt, jelen voltál hasonlón, stb.).


Mondjuk nem gyakori hogy kifejezetten álló mentőt látsz, ami kint van valahol éppen (nyáron gyakoribb lehet a hőség miatt, de ennyi). Szóval azért nem egy olyan dolog, ami meggátol hogy normális életet élj.


Akár olyat is lehet, hogy egy darabig járkálsz mentőkocsikhoz, közelében maradsz amikor látsz egyet. Talán attól rettegsz hogy érted jönnek egyszer, és ez valami ritka fóbia, ki tudja.

2023. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen érzések megjelennek szerintem másokban is, csak jó esetben nem ennyire intenzíven és kontrollálhatatlanul.


Olyan pánik szerűek a tüneteid.

Lehet volt valami veszteség élményed, ahol megjelent a mentő?

Lehet van olyan emléked, hogy megjelent egy mentő egy balhés helyen, ahol te is fenyegetve voltál? Vagy csak nagyon mélyen átérezted az áldozat szenvedését?

Lehet valamiért erős benned a súlyos sérülésektől való félelem ami fejön ilyenkor?

2023. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Mentőt bárhova hívhatnak, balesethez pl kötelező, akkor is, ha csak az alany kiszáll a kocsiból, aláírja a lapot, mentősök el.

Ezen mi sírnivaló van?

2023. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ilyen intenzív a reakcióm, de szintén összeszorult a gyomrom sokáig, ha mentőt láttam a nagyszüleim halála után. Egyedül én éltem a közelükben, ezért többször volt hogy én hívtam a mentőt mikor elestek, volt hogy eszméletlenül feküdt nagymamám a házban, mikor megérkeztem, és pánikban hívtam a mentőt. Mindez 21-22 évesen, szóval nagyon fiatal voltam, sokáig tartott feldolgozni. Neked nem volt hasonló traumád? Ennek érdemes lenne utánajárni. Kitartás!
2023. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Negatív érzés biztos normális szerintem másban is, ennyire nyilván nem. 11 éves koromban mentőben halt meg a Nagymamám, aki felnevelt. Úgy, hogy nem tudtunk róla semmit, elvitte a mentő, és nem érkeztek meg a korhazba, órákat vártunk, mire nagy nehezen megtudtuk mi történt. Lehet, hogy ezt kötöm ennyire erősen hozzájuk.
2023. júl. 5. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem normális. Anyukámon látok hasonlót, ő legalább nem pánikol, de ha lát mentőt (amit itt gyakran lát, Budapesten lakom. Ő meg egy faluban, ott kevesebbet lát), mindig észreveszi, elkomorul, könnybe lábad a szeme, és megjegyzi, hogy "ebben vitték el Sanyit".

Sanyi a legjobb barátja volt. Én már sokszor jeleztem neki, hogy talán segítséget kellene kérnie, mert Sanyi öt éve halt meg, azért ennyi idő után szerintem ez nem egy normális reakció, hogy minden mentőautónál eszébe jut, valahol nem lett befejezve a gyászfolyamat. Nem akarok érzéketlen lenni, tudom, ez mindenkinél más, nekem valószínűleg rövidebb ideig tart túllépni dolgokon, mint Neked, vagy anyámnak, de pl. engem egy adott helyen megerőszakoltak, egy másik adott ponton megpróbáltak kirabolni, az egyiknek 5, másiknak 3 éve. Képzeljük el, milyen életet élnék, ha mindig eszembe jutna a dolog, mikor arra járok, és ilyen intenzív érzelmeket váltana ki belőlem. Nem lennék képes normálisan élni az életem. Mindenképp segítséget kérnék. Szerintem neked is azt kellene.

2023. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes pszichológussal megbeszélni ezt.
2023. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!