Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kipróbálnátok ezt? Mit gondolt...

Kipróbálnátok ezt? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

A múltkor találtam ezt a cikket:

[link]

Igaz, már régi, de attól még érdekes.

Azért pelenkázzák magukat a japán nők, hogy a munkahelyen ne keljen időt "pazarolni" wc-zésre. Nem tudom, hogy csak a pisi megy-e be, vagy más is.

Szerintetek ez beteg dolog?

Vagy esetleg ti is kipróbálnátok a munkahelyteken?

(Nyilván úgy, ha nem vagytok vele egyedül)



2023. júl. 8. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Nem, fúj, ez beteg.
Egyszer lehet, hogy kipróbálnám.
Szerintem is hatékonyabban lehet igy dolgozni.
37 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Én kipróbálnám, csak nem megoldható az én munkahelyemen. 25/F
2023. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Hat elegge nem kellemes dolog. Meg a legjobb felnott pelenka is olyan (lasd idos beteg vagy inkontinenciaval kuzdo fwlnottek) minosegu, hogy az eros felnott vizelet elobb vagy utibb kimarja az ember boret.

Mondjuk hozzatennem, a nok a menstriacio miatt talan jobban kepesek elfogadni megszokni ezt egy munkahely miatt, mint egy pasi aki utoljara babakoraban volt pelenkas.

2023. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
Te nagyon rá álltál erre a témára beteges vagy.
2023. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább egy olyan irodaszékben gondolkodnék ami egyben wc is.
2023. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Ott olyan munkamorál is van hogy a gyerekek a suliban a padon kell hogy aludjanak, a gyárakban meg annyi a nap hogy 16 ora munka es a szalag felett lehet aludni es egy tal vacsora a napi fizetes.


Ezeket tenyleg nonstop dolgoztatják és wc re se akarják kiengedni! Ez kényszerhelyzet!

Az egész államuk beteges.

2023. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Most mit mondjak? Japán. És igen, nyugodtan pontozzon le a sok anime-fan, hiába vannak a japán kultúrának nagyon vonzó részei, az egész kultúrának és társadalomnak vannak nagyon beteges jellemzői is. Európai szemmel mindenképpen, de szerintem objektíven is van néhány aberrált dolog.

A munkához való hozzáállásuk tényleg már eléri a beteges szintet. Az, hogy rosszul érzik magukat, ha naponta nem húzhatnak le legalább 2-3 túlórát, az a többihez képest egy apróság. Amit a hírekben néha hallunk, hogy hányan depressziósak, meg hányan lesznek öngyilkosok, mert nem úgy sikerül valami a munkában, ahogy elképzelték, az csak a jéghegy csúcsa. Az egész életüket a munkának rendelik alá, és a legtöbbjüknek ez még az életénél is fontosabb. Olyan szélsőséges módon, hogy igen, van, hogy azt az 5 percet is "megspórolják" egyesek, ameddig vécére mennének.


Egyébként meg: nem, dehogy próbálnám, messzemenően aberrált dolog. Emellett egyáltalán nem komfortos. Az egy dolog, hogy miközben ott dolgozol, munkatársakkal körülvéve, pisilsz-kakálsz egyet a pelusba, de utána egész nap abban lenni nem a komfortosság csúcsa.

2023. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
4:)))
2023. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Én 6-8 órát simán kibírok pisilés nélkül, így nekem felesleges lenne, de van olyan kolléganőm aki esküszöm fél óránként jár pisilni, na az ő munkatempóján javítana!
2023. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Ez ugyanolyan hír, mint hogy svájcban a 11 évesek se szobatiszták, pelenkázzák őket a tanárok.
2023. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az utolsónak: van hasonlóság, de nem azonos. A svájci gyerekek fejlődésükben rendellenesek, ezek a nők meg direkt hordanak pelenkát.

Amúgy én jelenleg japánban élek, és szerintem egyáltalán ne abberáltak.

Neked szipatikus, hogy ennyire fontos nekik a munka.

Ja és a cikknek jobban utánaolvastam, eredetileg azért kezdett el pelenkát hordani, mert egyszer hazafelé menet bepisilt ( [link] és el akarta kerülni, hogy megint ilyen történjen. Aztán megfigyelte, hogy sokkal hatékonyabban tudja így végezni a munkáját.

Szerintem nincs ebben semmi rossz, egyszerűen ez is csak egy munkaeszköz.

Az űrhajósok is hordanak pelenkát, mert máshogy nem tudnák megoldani a dolgot. Őket sem szapulja senki.

Ha nem elvárásból teszi valaki (márpedig el nem várja tőlük senki), akkor szerintem egyáltalán nem rossz, sőt, talán még dícséretes dolog is.

2023. júl. 8. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!