Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik az a doménium amit a...

Melyik az a doménium amit a nők uralnak, ők a jobbak és esszenciális a társadalmunk működéséhez?

Figyelt kérdés
Én nem találtam egyet sem ezért gondoltam megkérdem itt, azt hittem a főzés de a legjobb szakácsok férfiak, a legjobb mérnökök is, a legjobb orvosok is, a legjobb tanárok is, a legjobb fizikusok, a legjobb sportolók is stb. :)

2023. júl. 10. 12:22
1 2 3 4 5
 1/50 Metionin ***** válasza:
62%
Hirtelen a szülésznő és a védőnő jutott eszembe, ez nem tudom mennyire "esszenciális" a kérdés szempontjából de nők által uralt szakma. Mint régen a bába. Bár valójában fizikailag semmi olyan nincs benne, amit egy férfi ne tudna megcsinálni, de na.
2023. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Csecsemőgondozás, kisgyermekgondozás, helyesírás - ezekben jobbak a nők.


És abban is, hogy sokkal kevesebb nő van a bűnözők és elmebetegek körében.

Kevesebb a női börtönök száma. Az elme betegségeiben is túlnyomó többségében a férfiak érintettek. Statisztikai adatok alapján írom ezeket.


Van egyébként egy jó könyv, ami azzal foglalkozik, hogy melyik nem miben jobb/rosszabb.


[link]

2023. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
84%

A gyerekekkel való foglalkozás alapvetően jobban megy a nőknek. Szülés, és a szülés körüli munkák, a kisgyermeknevelés, a gondozás, óvónő, dajka, bébiszitter, tanítónő (első 4 osztály). Csak a társadalom "megalapozása", ha úgy nézzük.

Ahogy az első is írta, meg tudná csinálni ezeket is egy férfi, de a nők ebben jobbak.

2023. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
96%
Jellemzően az egészségügyi, idős- és gyermekgondozói, tanári, szépségápolási, irodai adminisztratív munkakörökben kiemelkedően magas a nők aránya.
2023. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Divattervezésben jobbak a nők, férfiak között inkább csak a melegek rúgnak labdába.


Lelkigondozásban (pszichoterápiában), betegápolásban, és minden olyan területen jobbak a nők, ahol fontos a kommunikáció, hiszen a nőknek jobbak a kommunikációs képességeik.


A férfiak a műszaki területeken jobbak, de vannak női pilóták hajós kapitányok, mérnökök és tervezők is bőven.

2023. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem doméniumok, amikről szó esik, de ezekben kétségtelenül jobbak a nők:


[link]


[link]

2023. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
43%
Komolyan? Egyenlőség van! Nem a nemi szervünk határozza meg, hogy miben vagyunk jobbak! :)
2023. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a nemi szervünk határozza meg, hogy miben vagyunk jobbak!"

Nem is, hanem az agyunk és a fizikai felépitésünk. A férfiak és a nők esetében is a kettő közt vannak eltéresek. Ezek az eltérések természetesen nem kizárólagosak, és vannak bőven átfedések is, de az esetek döntő többségében elmondható, hogy a férfiak jobban bírják a fizikai megterhelést, a nőknek meg pl magasabb a fájdalomküszöbe. A nőknek jellemzően magasabb az érzelmi intelligenciája, empatikusabbak, a férfiak többsége jobban tájékozódik vagy jobb a színtiszta logikai feladatok megoldásában.

2023. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Nem írtatok semmi esszenciálisat, a gyermeknevelés nem kimondottan doménium. Értem én, hogy egy nőnek sokkal jobb az érzéke az ilyensmire, de ez inkább a szüléshez kapcsolódik mint egy adott szakmához. A divattervezés nem feltétlen esszenciális de még ott is Armani, Versace, Lagerfeld, Calvin Klein stb. A szülészetnél is ha kéne válasszunk az orvos a fontosabb nem a szülésznő. Lelkigondozásban is a legnagyobb nevek Freud, Rogers, Piaget, Jung, Maslow ezek alapján tanítják a szakmát, jelenleg több nő végzi ezt a szakmát de a híres férfiak tanításai alapján.
2023. júl. 10. 13:24
 10/50 anonim ***** válasza:
89%
Hja, az oktatás, az egészségügy, a szociális gondozás ezek mind csak ilyen bagatell apróságok...
2023. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!