Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítenél az utcán bajba...

Segítenél az utcán bajba jutott embereken?

Figyelt kérdés

Adódna egy olyan szituáció, hogy valakit megtámadnak, vagy valami más baleset éri és tudnál az illetőn segíteni.

Mit tennél?



2023. júl. 11. 16:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
72%

Kötelesságed ilyenkor segíteni. Nyilván, ha mondjuk halálrészegen mész haza, vagy te egy 60 kilós nő vagy, aki nem akar konfrontálódni agresszívnak tűnő férfiakkal, akkor nem kell, de akkor is fel tudod hívni a 112-t, és bejelenteni az esetet.

De ha pl. valakit a szemed láttára gázolnak el, akkor nem mondhatod azt, hogy "ó, épp késésben vagyok munkából", nem mehetsz el mellette, kötelességed a legjobb tudásod szerint segítséget nyújtani. Viszont azt senki nem várja el, hogy a késes rablóval nekiállj veszekedni. A saját testi épséged nem vagy köteles veszélyeztetni.


Én egyébként mindig segítettem, ha ilyet láttam, még potenciális rablások megakadályozásába is beleálltam úgy, hogy kis testméretű nő vagyok. De nekem van egy habitusom, ami lehetővé teszi ezt, sok embernek meg nincs. Senki nem fog pálcát törni feletted, ha láttál egy támadást, de nem mentél oda hősködni, csak jelentsd be a dolgot, hívj szakszerű segítséget, vagy, ha már megtörtént a baj, jelentkezz tanúnak a rendőrségnél.

2023. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!