Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van az, hogy akik a...

Hogy van az, hogy akik a legjobban panaszkodnak az anyagi helyzetükre, azokat már rendre 5től a sarki kocsmában látom tespedni és cigizni?

Figyelt kérdés

Ezek az emberek nem gondolnak bele abba, hogy ilyenkor még simán pénzkereső tevékenységet is végezhetnének?


Vagy ha fontosabb nekik a kocsmateraszon üldögélés, akkor mit nyafognak az anyagi helyzetük miatt ?



2023. júl. 11. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Én is ezt látom, én is hasonlóan gondolom
Azért, mert (valaszban kifejtem)
13 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Meg az még hagyján hogy tespednek, de cigire érdekes mód mindenkinek van pénze. Már több ezer forint egy doboz (nem tudom pontosan mennyi, sose cigiztem), de még a legutolsó mélyszegény segélyen élő cigánynak is mindnek futja napi 3 doboz bagóra. Ja meg sörre és benzinre is. Ezekre mindig van pénz érdekes módon.
2023. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen helyekre jársz Te is.
2023. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell 5 utánig dolgozni ha nem piálsz és cigarettázól. Minden nap egy doboz cigi, az sokaknak egy év alatt 1 hónap munka.

Napi 2 doboz sör is szemmel látható összegbe kerül az év végén.


Aki nem dohányzik és iszik (és nem vásárol üzemanyagot) annak nem kell túlórázni.

2023. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Nem cigizem nem iszom és még csak kocsmateraszon se üldögélek.

Mégis panaszkodom. Miért? Mert jól esik. Ha már csóróság van legalább ebben leljem örömöm.

2023. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

2:


Én csak elmentem a kerthelyiség mellett, még megyek vissza az irodámba.


Ügyvéd vagyok, nekem nincs rendes munkaidő meg túlóra, ha tűz van egy ügyben oltani kell (vagy épp táplálni) ha kell, akkor este vagy éjszaka.


Ezt nem panaszént mondom, valamit valamiért.


De ma pont megláttam egy ismerősömet ott cigizgetve 5kor, miközben rohadtul haragszik mindenkire az anyagi helyzete miatt

2023. júl. 11. 19:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: tehát akkor egyetlen ismerős alapján vontad le a következtetést?
2023. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt te is tudod, barátom, hogy a pénz nem az idődért jön, hanem az eredményért. Nem feltétlenül kell eladd a lelkedet azért, hogy elég legyen belőle. Más szóval: biztos lehetsz benne, hogy nem rád irigyek, még ha a b***ogatás célpontja könnyebben lehetsz is, mint az elérhetetlenek a tényleges jólétben. Kontrázz, mondd, mennyire igaza van, miközben pont rávilágítasz, hogy ez csak helybenjárás az alsó pár lépcsőfokon, a bőség nem ilyen. Spanok lesztek, képesek lesztek együtt keseregni nevetgélve, beteljesítitek a jelenkor magyarságának talán legnagyobb szépségét. Hogy mi lesz belőle? Nyilván senki nem tud semmit, ez a legszebb.
2023. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6:


Nem. Ez csak egy példa a sok hasonló tapasztalás közül.

2023. júl. 11. 19:07
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenből van legalább 2 millió ebben az országban. Nincsen pénz, de bagóra bezzeg van.. Vagy piára, telefonos szerencsejátékra..
2023. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kroms ***** válasza:
80%
Ez amúgy tényleg egy érdekes jelenség. Rendszeresen látni még a híradókban is csöves szintjén élő nyomorultakat, akikről azért mindig kiderül, hogy a napjuk nagy részét a kocsmában töltik, emellett láncdohányosok, rendszeresen vezetnek és van legalább 5 gyerekük. Aztán az interjúban elmondják, hogy ők annyira csórók, hogy a nemrég megpusztult rokonuk temetésére sincs pénzük, ezért adakozzunk már egy kicsit...
2023. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!