Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idősebb emberrel, asszonyal...

Idősebb emberrel, asszonyal nem szabad szembe szállni?

Figyelt kérdés

nagyapám tanította nekem, hogy ne szálljak szembe idősebbel akkor se ha mindennek elhord.


Múltkor nagyapám testvére beszólogatott nekem persze én se hagytam magam, papám testvére 71 éves én pedig 24 éves! És ahogy vissza szóltam papa testvérének papa rám ordított: fogd be a szád mert szétverlek hogy beszélsz így egy 71 éves emberrel


2023. júl. 13. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet velük szembemenni, de a határokat mindkét félnél meg kell tartani. Nincs ilyen-, és ehhez hasonló jellegű csúnyabeszéd, azonban a véleményt, ellenérvet el kell nekik, feléjük is mondani.

Sokuk attól vannak naggyra, hogy "egyedül" ők építették fel a fél-, ha nem is az egészz országoot, holott nem.

Tehát meg lehet/kell az embernek védenie magát velük szemben is.

2023. júl. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért olyat mondani, hogy fogd be a szád mert szétverlek... Ez azért durva, nem normalis ott a nagyapó már...
2023. júl. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt mondom, az ember akkor a legkreatívabb álbölcsességek gyártásában, amikor azzal a másik véleményét nyomhatja el.


Nagyapád baromságokat beszélt.

2023. júl. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekkoromban is úgy volt, hogy egy felnőttel nem vitatkozunk. Szerencsére a mai fiatalok oda mernek állni idősebbek elé és képesek megvédeni az álláspontjukat.
2023. júl. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabad, csak sokszor nem érdemes. Attól függ, mennyire értelmes, mennyire maradt rugalmas, fiatalos. Anyukám pl 80 éves, simán meg lehet beszélni vele, ha más a véleményem, mindig is rugalmas volt. De ismerek olyan időst is, aki rettentően beszűkült, rugalmatlan, csak felidegesíti magát, ha valakinek más a véleménye, inkább ráhagyok szinte mindent, főleg, amit nem tud ellenőrizni. Persze, úgy csinálom, az lesz, stb. Pl ne menjek el orvoshoz ezzel meg ezzel a panasszal, vegyek be egy algopirint. Mondtam jó. Megnyugodott. Persze elmentem orvoshoz, kaptam megfelelő kezelést, ő persze azt hiszi, az algopirin tett csodát.

Szóval, nem udvariasságból, hanem önvédelemből nem érdemes sokszor vitatkozni az idősekkel. Bár ez szinte minden buta, korlátolt emberre igaz.

2023. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!