Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség az elfogadó és...

Mi a különbség az elfogadó és a megértő között?

Figyelt kérdés

2023. júl. 14. 08:52
 1/7 anonim válasza:
85%
Egyik mögött jelen van a megértés, másik mögött nincs.
2023. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
el lehet-e fogadni valakit anélkül, hogy megértenéd, és fordítva?
2023. júl. 14. 09:12
 3/7 anonim válasza:
100%

"el lehet-e fogadni valakit anélkül, hogy megértenéd"


Igen. Ez lenne az élni és élni hagyni.


---------------------------------


Aki viszont megétő, azon van, hogy megértése a másik fél gondolkodásának, érzelmi világának, kommunikációjának, fizikai cselekedeteinek a működési mechanizmusát.

Így nem lesz pl. előítéletes.

2023. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Az elfogadáshoz nem feltétlenül társul empátia.
2023. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Az elfogadás egy döntés.

A megértés egy érzelem.

2023. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Elfogadja, hogy mi az adott társadalmi szemlélet (Mindenki sárga pólóban jár, szép, de neki jobban tetszik a kék, így azt hordja bárki bármit is mond). Megérti(, avagy ő is sárgát vesz fel, mert nem akar kilógni a sorból, mert akkor bántani fogják, megszóljak, sokkal kritikusabban kezelik ha nem tükrözi a környezetét...stb.)
2023. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Én (hetero nőként) megértem a melegeket. Mert hát a férfiak szerintem is vonzóak. Szóval számomra nincs semmi furcsa abban, hogy történetesen egy férfi is egy másik férfihoz vonzódik.

Elfogadom a transzokat. De nem értem meg. Nem értem, mert szegényenek úgyis látszik hogy alapból mi volt a lábuk között. A mai világban egy férfi is lehet nőies, meg egy nő is lehet férfias. És kb senki nem lepődik meg rajta. Ők ehelyett kb kicsesznek magukkal, megerőszakolják a biológiát, és a vége valami furcsa jelenség lesz. Engem alapvetően nem izgat, felőlem ha valaki aki pénisszel született honlnap úgy dönt hogy ő lélekben nő, akkor oké, az ő dolga, szólíthatom épp hölgyemnek is. De hát mindenki tudja hogy mi a helyzet. Csak magukra vesznek egy stigmát, örök kívülállókká válnak. Nem értem miért jobb Katinak ha ő holnaptól Pisti, a 156 centis, cuki kerek arcú, vastag csípőjű nyomi srác. És miért nem jó neki, hogy ő a "faszacsaj" Kati aki törtenetesen szereti a rövid hajat, a sört meg az autókat. (Tudom, nagyon leegyszerűsített példák. De el nem tudom képzelni, hogy a 21. században konkrétan mi az amitől valaki puncival a lába között férfinak érzi magát, és nem simán csak "fiús" csajnak). Na mindegy. Ettől még elfogadom őket, sok boldogságot nekik, találják meg önmagukat.

2023. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!