Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Volt már hogy olyan társaságba...

Volt már hogy olyan társaságba kerültél, akik nálad iskolázottabbak, műveltebbek voltak, és kinéztek téged?

Figyelt kérdés

Őszintén nagyon kellemetlen, és nem igazán tudom túltenni magam egy tapasztalaton. Alapból vágyom arra, hogy az emberek elfogadjanak, és kedveljenek, én mindig azt szeretem ha béke van körülöttem, és mindenki szeret mindenkit. Mi a haverjaimmal mindig igyekeztünk bevonni mindenkit a társaságba, ha jött egy új tag, bevontuk a régebbi ökörködésekbe is. Nekem ilyen haverjaim voltak, sokan csak szakmáig jutottunk el. Aztán megismertem a páromat, ez 9 évvel ezelőtt volt, azóta is együtt vagyunk. Neki akkor volt érettségije, szakmája, felsőfokú nyelvvizsgája. Értelmiségi családból származik, a szülei orvosok, a bátyja is egyetemet végzett, többi felmenője is mind értelmiségi, jó kapcsolataik is voltak. Egyedül párom volt a fekete bárány akkoriban, de azóta már ő is elvégzett egy főiskolát. Szóval kezdetben még bandázott a régebbi haverjaival, bátyja haverjaival, akik egytől egyig mind hasonló körökből származtak. Egyszer bekerültem ebbe a társaságba egy sörözésnél, és azóta sem tudom túltenni magam, hogy egyikük sem szólt hozzám. Kezdetben azt hittem, hogy csak túlságosan magukkal vannak elfoglalva ahhoz, hogy velem törődjenek, de amikor próbáltam bevonódni a beszélgetésbe, egyre furább jelzéseket éreztem felőlük. Párom valahogy elkeveredett, én ott maradtam az asztalnál egyedül, nem ismertem senkit. 2 tag egymással szembe fordulva beszélgetett, utólag ciki, de én mégegyszer megpróbáltam bevonódni, aztán egy két szóval válaszoltak, és konkrétan hátatfordítottak nekem. Le voltam sokkolva, ezt már nyílt üzenetnek vettem. A párom visszaült mellém, de ebből semmit sem vett észre. Aztán visszakeveredett az egyik haverjuk barátnője, aki elkezdett "végre" beszélni velem, de egyre élesebb, szúrkálóbb hangnemben, mintha le akarna járatni. Próbáltam nyugodt mederben tartani a helyzetet, udvarias maradni. Kimentem a mosdóba, de a csaj utánam jött és még bunkóbb lett velem, a mosdóban direkt rám is nyitott pisilés közben, utana hisztérikus hangnembe kezdett átmenni. Ezt sem látta persze senki.


A barátomnak később mondtam, hogy elég kellemetlenül éreztem magam, főleg a csaj miatt, de ő elbagatelizálta, azt mondta az a csaj alapból túl erőszakos jellem, a haverjait meg mindig totál jófejnek ismerte, ő el nem tudja képzelni róluk, hogy direkt ilyenek legyenek...


Bocs, hogy hosszú lett, köszi ha elolvastad. Biztos nagyon érzékeny lelkű vagyok, és túl jó környezetben nőttem fel, de nekem ez az élmény az elsők között volt hogy kinézzenek valahonnan.


Én érzem azt, hogy nem voltam velük egy súlycsoport, a szüleimnek érettségijük sincs, mindketten szakmunkások, de nem érzem azt hogy ennyire kilógott volna a kapanyél a zsebemből, hogy leprásként kezeljenek. Nekem sosem számított hogy valaki honnan származik, milyen színű a bőre, mi a vallása, mi a végzettsége, ha velem kedves volt, én is kedves voltam.


Nagyon túlreagálom igaz?



2021. jún. 21. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
9 évvel ezelőtti ügyön rágódsz még mindig...? VAgy mikor történt ez az eset???
2021. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsit kevesebb mint 9, kezdetben nagyon bántott, de túltettem magam, most újra eszembe jutott...
2021. jún. 21. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit durvának tűnik. Én "ténylegesen" (amikor ez még jelentőséggel bírt, akkor is ez a réteg volt) értelmiségi családból származom, de soha ilyen viselkedést amit leírtál nem engednék meg magamnak. "Egy portást is ugyanaz a tisztelet illet meg, mint egy igazgatót". Az ismerettségi körömben nincs olyan aki ezt ne tudná. Iratlan szabály.


Szerintem vagy kicsit túlgondoltad, vagy valami nagyon nem kerek itt.


Olyan (ha már személyes tapasztalatot vársz) volt hogy "iskolázatlanabb" helyre kerültem, amíg ki nem derült hogy egyetemre megyek (gimi után volt nyáron), addig nem volt semmi gond. Utána már feszültebb lett a hangulat, és bár nagyon kedvesek voltak, az X-dik "jajj, az értelmiségi ismerősöm egy villanykörtét se tud kicserélni" történet kicsit sok volt és kínos.


És még csak nem is említettem hogy külföldre megyek tanulni...

2021. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó igen... Bevallom azért eléggé bánt azóta is :D de csak ritkán jut eszembe. Most egyre többet találkozunk a párom tesójával, és annak barátnőjével, aki szintén értelmiségi családból való. Ennek kapcsán jött elő bennem ez az emlék. Ezután én egyébként eléggé passzív lettem, kicsit kisebbségi érzésem lett. Bevallom, gyanakodva vártam a hasonló jelzéseket tőlük is, de eddig túl egyértelmű jelek nem érkeztek, vagy csak nem vettem észre...
2021. jún. 21. 10:49
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi 3-as a választ, igazából én is ezt vártam tőlük. Akkor gyárban dolgoztam, emlékszem tök fesztelenül meséltem erről. Az egyik srác meg valami agykutató volt,részletekbe nem szeretnék menni, de ha nem is puszi pacsit vártam, csak legalább nem ezt.


Egyébként azt írod valami nem kerek. Nem tudom mi lehet az, akkoriban a külsőm talán túl prolis volt, erősen sminkeltem, a hajam festve volt. Azóta sem tudom miért viselkedett mindenki így velem, mert ha még 1-2 ember az ok.

2021. jún. 21. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy kicsit feszélyezettek voltak mert nem tudtak hogy mit ketdjenek veled. De nem hiszem hogy az iskolázottságodnak van ehhez köze. Egy új társaságban én se tudom mit kezdjek magammal, pláne hogyha nem jut eszembe közös téma.


Eredetileg is meg volt beszélve hogy mész sörözni, vagy spontán, véletlenszerűen keveredett oda a csapat? Mert ha az utóbbi, akkor hatványozottan igaz lehet.


3as voltam.

2021. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Spontán volt. Szeretném ezt gondolni, de kicsit fura. Én ha látom hogy valaki próbál barátkozni, ha látom is hogy kicsit görcsöl, nem fordítok hátat neki :/ nemtom. Persze lehet valami fontos beszélgetést zavartam meg... De asszem csak valami utazásról beszéltek.
2021. jún. 21. 11:35
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
En mar nem is megyek a parom barataival egy tarsasagba. Ugyse erek ra felesleges dolgokra. Te semenj ilyen emberek koze,ahol nem erzed jol magad.
2021. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Téged sem fogadott be a társaság?
2021. jún. 21. 12:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt, de félig-meddig befogadott a társaság.
2021. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!