Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted, jogosan haragszanak...

Szerinted, jogosan haragszanak rám? Normálisak?

Figyelt kérdés

Roma vagyok. S az egész családom roma. 2 éve megváltoztattam a keresztnevem(utónevem) Szénási Ernő voltam mint apám, meg a nagyapám, dédpapám. Szénási Ákos névre változattam a nevemet. Anyám rokonai mind elfogadta. Anyám is, anyai nagyanyámék is. Apám meg a testvére is nehezen elfogadták, bár apum öccse még mindig morog.... viszont apám unoka testvérei akikkel jó viszonyom volt, a névváltás miatt még faceról is letiltottak. Teljesen ellenem fordultak, mert aztmondták: nagyapám forog a sírjában hogy a nevet amit utánna kaptam le vetettem, meg apámmal is hogy tehettem ilyet hogy a nevét le vetettem.. sőt apám pár jó barátja, ismerőse is haragszik rám meg az apai nagyanyám húga is meggyűlölt emiatt...


De éb annyira szeretem az új nevem. Már anyám egész rokona igy hiv, a faluban is így hívnak , sőt minden kollegám igy hiv. Nemtudom őket mivel bántottam hogy ennyire gyűlölnek


2023. júl. 16. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Biztosan így igaz, ahogy leírtad? Szerintem, itt valami nem stimmel.
2023. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Ezek a négerek... Folyton háborúznak.
2023. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is gondolkodtam névváltáson, a nagy hírnevem miatt. De aztán később ráébredtem, hogy nagy szakadék után újra van/lehet egy milliomos a családban és mekkora sértés lenne ez apámra, papára, dédpapára nézve. Nem léptem meg, büszkén viselem a nevem amit a szüleim adtak nekem. Ernő szerintem nagyon jó név, mostoha dédpapám aki 97 éves is Ernőnek hívják nagyon nagy forma. Szerintem kár volt egy általános névre lecserélni egy elegáns ritka névről.
2023. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem szebb, ritkább név az Ernő és egyáltalán nem romás.


De most erre a kérdésre mit lehet válaszolni?

2023. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem jogos, de az o vilagkepukben igen. Viszont neked jogod van kitorni az evszazados hagyomanyokbol.
2023. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért jobb az Ákos?
2023. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engedd el. Ez az ő egójukról szól semmi másról. Miért kéne neked ugyanazt a nevet viselni mint apád nagyapad? Külön ember vagy. Ha te nem szeretnél a sokadik Szénási Ernő lenni akkor nem szeretnél
2023. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de ilyenek a putris rézbőrűek, jobb neked nélkülük
2023. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha te boldogabb vagy igy, az uj neveddel, akkor csak az szamit.

Ha valaki ezert elfordul toled, azert nem kar. Vegtelenul konzervativak, begyepesedettek.

2023. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!