Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember önbizalma és önbecsül...

Az ember önbizalma és önbecsülése mitöl megy le ?

Figyelt kérdés
2023. júl. 19. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező emberek veszik körül, pl a szülei, vagy a párja mérgező vagy az ismerősök, rokonok, kollégák stb, akik megjegyzéseket tesznek a külsejére, a foglalkozàsára, a munkáját kritizálják, az életét, tevékenységeit bármit. Ha érzékeny lelkű az ember akkor még el is hiszi, magára veszi, ettől megy le.
2023. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben amit az #1 ír.


És persze a tükör amibe naponta belenézel.

2023. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen megy le, akkor valószínűleg külső hatásra, ahogy az egyes is írta.

Ha viszont hosszútávon önbizalomhiányos valaki, ott valami gyerekkori minta van a háttérben, általában a szülői elismerés hiánya.

Ha valakinek indokolatlanul kicsi az önbizalma, az mindig belülről fakad. Ez kicsit még a külső kritikák esetére is igaz, hiszen ha egészséges önbecsülése lenne, azt nem lehetne néhány alaptalan beszólással se lerombolni.

Szóval a fő voksom még mindig a szülői mintára, gyerekkori traumákra teszem.

2023. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pl. megkaptam középiskolában is sokszor és első munkahelyemen is és nőktől is, hogy bazinagy az orrod, nagyok a füleid...


Magyarul sz*rul nézek ki.


És ez főleg társkeresés területén nagyon lehúzta az önbizalmam. Kezdeményezni ez által egyáltalán nem is szoktam.

2023. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig beszólogatott apám anno hogy semmihez nem értek, semmi nem lesz belőlem, hogy hazavágta az önbizalmam, annyira belém rögzült.
2023. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Kudarcok és ha hagyod hogy lerántsák azt, ami van vagy nincs. (önbizalom)
2023. júl. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Nekem pl azért nincs mert tinikoromban apám folyton azt szajkózta mennyire egy rakás sz@ar vagyok.:(
2023. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Téves önértékelés, ill. kényszerpálya mentén.
2023. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!