Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok féltékeny olyanok...

Miért vagyok féltékeny olyanokra, akiket amúgy szeretek?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig rosszul esik ha látom, hogy például a barátaim nélkülem csinálnak valamit. Nem tudok őszintén örülni nekik, pedig szeretném ha boldogak lennének meg minden.


Azt is el kéne tudnom fogadni, hogy nem mindig velem akarnak lenni, nem hívnak el mindenhova. Mégis annyira féltékeny tudok lenni amikor látom a posztokat arról, hogy ki milyen jól érzi magát, hogy én meg egyre szarabbul érzem magam...


Ennyire alacsony az önbecsülésem, vagy miért zavar ez mindig ennyire?



2023. júl. 20. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Legalább vannak barátaid. Sokaknak ennyi sem adatik meg. Egyébként egy baráti társaságról van szó akik nem mindig hívnak? Én szerintem jobb 1-2 emberrel igazán jóban lenni mint az ha egy baráti társaságban vagy de nem mélyül el a barátság senkivel sem igazán. Ezt hívom tengi-lengizésnek. Nyilván nem látok bele a helyzetedbe, de tudom hogy ez sz@r érzés lehet. Tudom milyen, de szerintem nem jó egy barátti társaságot (nem tudom mennyire állnak közel hozzád szóval lehet hogy tök hülyeség amit írok) mindenáron "üldözni". Én pont ezt csináltam de rájöttem hogy igazából mások mint én (egész más lelki/erkölcsi beállítottság). Ettől függetlenül jófejek meg minden, de nem lett volna jó senkinek sem. Végül idén, a középiskola utolsó hónapjaiban sikerült összevarátkoznom 1-2 emberrel, akikkel témyleg jól érzem magam és nem érzem a megfelelési kényszert. Nehogy azt hidd hogy minden nap együtt lógunk, általában csak heti egyszer a munka miatt. Nincs sok szabadidőnk, de nekem az is elég hogy tudom hogy vannak olyan emberek, akik szívesen töltik velem az időt és nem csak én töltöm velük szívesen. Egész életemben azt hittem hogy soha sem lesz senkim (egy barát sem), de talán most egy kicsit egyenesbe jön majd az élet. (Lelki szempontból értem) Szóval igen, változnak a dolgok. Általában rossz irányban, de néha pozitívan is. Nálad lehet hogy sokkal egyszerűbb a helyzet. Tedd azt amit jónak látsz, de ne bánts meg senkit véletlenül.
2023. júl. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"a barátaim nélkülem csinálnak valamit"


Ők a Te barátaid, nekik viszont Te nem vagy az.


"Azt is el kéne tudnom fogadni"


Miért is? Ki kötelez erre?


Olyan világot élünk már, ha valami bánt, kimondod.


Velem is pont ezt csinálja egy ismerősöm, és csodálkozik, ha leépítem.

Amúgy is van elég bajom, elég szarul érzem magam sokszor, erre még belémrúg vagy 1000x avval, hogy dicsekszik, ő milyen jól érzi magát.


Ha valaki ennyire hülye, hogy nem gondol bele valamibe, vessen magára.

Le kell építeni őket a f.szba.

2023. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert azt érzed, nem vagy elég jó a barátaidnak és szépen le fognak pattintani. Ha nincs önértékelésed, nem csoda, ha ezen aggódsz, mert nem a velük kapcsolatos gondok a valósak, hanem az, amit magadról gondolsz.
2023. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!