Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy rendszerető,...

Mennyire vagy rendszerető, tisztaságkedvelő, mennyire az párod/házastársad, gyerekeid, mennyire okoz vitát, a különbség?

Figyelt kérdés

Jómagam férfiként rendszerető vagyok, nem mániákus szinten, de a lakás általánosságban legyen rendben, a saját dolgaim rendezetten. Sajnos nejem egyáltalán nem az, még akkor sem, ha próbálja szóban így beállítani mások előtt. Ami még kellemetlenebb, gyerekeink, akik már kamaszok az egyszerűbb mintát követik, azaz nejem után mennek. Sokszor érzem úgy folyamatosan ellenem dolgoznak. Minden szanaszét hagynak, takarítás eszükbe sem jut. Feleségem legfeljebb a mosást hajlandó néha berakni a gépbe, majd kiteregetni. (egyértelműen akkor, ha szüksége van a szennyesben lévő holmikra)

Jómagam már belefáradtam a hadakozásba 18 év házasság után, de kíváncsi lennék, mások, miként élik meg mindezt. (?)



2023. júl. 21. 12:51
 1/5 Metionin ***** válasza:
51%
Mi nagyjából egyformán, szóval mákunk van. Annyi, hogy a prioritások kicsit eltérnek. Gyerek nincs.
2023. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi párommal és a gyerekekkel együtt mindannyian iszonyatosan rendetlenek vagyunk és utálunk takarítani. Ezért, hogy senki ne használjon ki senkit, így mindenki a saját területét takarítja. Nem veszekszünk senkivel és nem is csicskulunk senkinek. Aki odáig elmegy, hogy megeszi a kosz, az úgy járt. Volt mikor párszor egyedül takarítottam végig az egész lakást és utána két nap múlva ugyanúgy gallyra vágtak mindent. Tényleg, mintha direkt csinálta volna mindenki. Akkor ott megfogadtam, hogy attól mert nő vagyok, nem vagyok köteles alárendeltként viselkedni a családtagjaimmal. Amúgy nálunk már felnőtt gyerekek vannak.
2023. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a mondást, mindenki szagolja azt amit szakított...
2023. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A rendet magam körül szeretem, a tisztaság már kérdéses. Családom szerencsére nincs.
2023. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Én is hasonló cipőben járok mint te. Férfi vagyok aki szereti a rendet, tisztaságot. Gépész és informatikus vagyok, komoly ipari területen dolgozom. Egész életemben makulátlan rend volt a műhelyemben, ahogy apukáméban is, de ezt sulykolták belénk mestereink, idősebb kollégáink is. Ingatlanberendezést (amatőr belsőépítészetet) is is kedvelem, szívesen dolgozom a házunkon kívül és belül is.

Második házasságomban élek. Első nejem cseppet sem volt rendszerető, de fiatalon túl lendültem ezen egy ideig, amíg tartott a rózsaszín köd. Majd elváltunk, mivel képbejött egy harmadik fél és elfelejtett hazajönni feleségem, kitettem a szűrét a saját ingatlanomból. Ahogy jött üres kézzel úgy távozott. Harmincas éveimben élveztem az életet, jöttek-mentek a partnerek. Némelyik egészen igényes volt magára és lakhelyére. Érdekes, de ők mind megrögzött szinglik voltak, akik csak kellemes órákra kerestek partnert. Második nejemet megismerve úgy tűnt minden stimmel kettönk között. Két év együttélés után házasodtunk össze, amikor jött az első gyerek. Addig igényes, kedves, jókedélyű nő volt. Majd a második gyerek után átváltott. Igénytelen lett önmagára és a lakásra. Azóta csak én dolgozom a tisztaságon, renden, de mára egyre jobban belefáradok az állandó Sziszifuszi munkálatokba. Miután rendet teszek két nap alatt képes a család mocskot csinálni. Mára annyira megromlott a házasságunk, hogy a válást fontolgatom. :-(

2023. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!