Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szingliket legtöbbször...

A szingliket legtöbbször rokonságban piszkálják?

Figyelt kérdés

Amúgy alapból nem értem mi köze van másoknak valaki magánéletéhez és a párkapcsolatban élők sem feltétlenül annyira boldogok, de mégis van egy ilyen beidegződés a társadalomban, hogy aki egyedül él, azzal biztosan valami gond van.

Munkahelyen is persze előfordul, hogy foglalkoznak egymás magánéletével, de szerintem főleg nagyvárosi környezetben nem igazán érdekel senkit. Elkönyvelik, hogy ki házas, kinek van gyereke, kinek nincs, de ennél tovább nem foglalkoznak vele. A baráti kört maga választja az ember, nyilván nem lesz hosszú kapcsolat olyanokkal, akik nem viselkednek empatikusan vele.

A rokonság viszont más, ott tényleg nem lehet kikerülni az ilyen kérdéseket, hogy "van barátnőd, miért nincs, miért nem jársz el ismerkedni, stb". Persze nem kell halálosan komolyan venni, el is lehet viccelni valahogy, de demotiváló mikor századszor kérdezik meg és olyan rokonok is, akikkel ritkán találkozol, mindig ez az első dolog, amire kíváncsiak.



2023. júl. 26. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nekem kb 30éves koromra abba hagyták ezt a hülye szokásukat.
2023. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekem soha a büdös életben nem kérdezte meg semelyik rokon sem az ilyesmit. Nem is értem, itt mindenkinek ilyen mélyproli rokonsága van?
2023. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Engem a szüleim szoktak csesztetni, hogy miért nincs még barátnőm. És ha azt mondom nekik, hogy "hát én rohadtul nem szeretem az embereket, meg szerintem minden korombeli lány egy r*banc", akkor meg megvannak sértődve.
2023. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb. bárhol lehet ebből kellemetlenség.


Családban alap, hogy előjön a téma.

Egy haveri társaságban egyszer az jutott valakinek eszéb, hogy menjünk körbe, és mindenki mondja el, hogyan becézik egymást a párjával.

De egyszer a fodrász is úgy nézett rám, mint egy gyerek gyilkosra, amikor kiderült, hogy nincs barátnőm.

2023. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Mert azt gondolják, hogy mindenkinek ez a szolga élet, amit családnak hívnak mindenki erre vágyik.


El sem tudják képzelni, hogy van, akinek jó egyedül.

2023. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Oh ez így van kb mindenhol a családi körökben.Amikor meg már van párod utána meg azzal jönnek mikor költöztök össze, eljegyzés? házasodni mikor akartok? Mikor lesz már gyerek, kisunoka.És amikor ez megvan folytatják hogy na mikor lesz már kistesó..
2023. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem rokonok sose baxtattak ezzel. Vannak városi és falusi rokonaim is.

Inkább csak a munkatársak foglalkoztak vele. Miután lett párom, akkor a gyerek témával kezdtek zaklatni. Rohadt szánalmas. Nem értem miért foglalkoztatja őket ennyire vadidegen emberek élete.

2023. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Még nem fordult nálunk ilyen elő, de ha be is szólnának akkor ott kő kövön nem maradna. Kapnának pár jobb horgost vissza, hogy egyesek milyen kapcsolatokban is élnek:D
2023. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem nevezném piszkálásnak, csak kíváncsiak. Elütöm a kérdést és kész. Ha erősködnek leállítom őket, ha kicsit megsértődnek ám legyen, majd legközelebb nem kérdezősködnek.
2023. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

"Egy haveri társaságban egyszer az jutott valakinek eszéb, hogy menjünk körbe, és mindenki mondja el, hogyan becézik egymást a párjával."


Ez mekkora cringe.

2023. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!