Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » ADHD - jobban pörgök, mint...

ADHD - jobban pörgök, mint mások. Gyógyszeren kívüli tipp, hogy hogyan ne menjek mások agyára?

Figyelt kérdés
Imádok aktív tevékenységeket végezni, sokat mesélni, sok helyre járni, kíváncsi vagyok mások történeteire. Azt érzem, hogy mások iszonyú lassúak a környezetemben, vagy akár motiválatlanok dolgokat csinálni. Persze ez nem igaz, hiszen tudvalevő, hogy nekem van gyorsabb életvitelem, ezerszeres érdeklődési köröm. Hogyan tudom valahogy betartani az élni és élni hagyni elvet? Szívesen mesélek másoknak ha kérdeznek, és szívesen kérdezek és hallgatom az ő sztorijukat is, de néha úgy érzem, hogy túl sok vagyok nekik. Meséljek fele annyit? Kérdezzek fele annyit? Mit csináljak? Gyógyszert nem szeretnék szedni, csak letompítana. A munkámhoz pedig jól jön a pörgésem és egyébként is szeretek így élni, csak a kommunikáció az, aahol nehézségeim vannak másokkal kapcsolatban.
2023. júl. 30. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
De rossz lesz neked holnap reggel.
2023. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha minket összetennének, kijönne egy átlagos ember :D
2023. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Miért? :)

2. Ennyire nem vagy aktív? :D Pedig annyi minden érdekes van a világon :D

2023. júl. 30. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha vicces dolgokat mesélsz, van humorérzéked, azt könnyebb elfogadni, mint az okoskodást, a pletykát. Figyelj arra oda, hogy mit beszélsz, előre gondold át, mert előfordulhat, hogy olyasmit mondasz, amit később megbánsz, és lehet, hogy te már túl lennél rajta, de mások meg nem tudnak túllépni rajta.


Szerintem az is sokat segít, ha a környezetedben lévő embereknek ezt elmondod, azt is, hogy ez mivel jár, ha ismerik az egészet, akkor jobban tolerálják jobb esetben. Az is jó lenne, ha segítőkész és empatikus, türelmes lennél másokhoz, mert ez jó esetben kölcsönös szokott lenni.


Éld ki a kreativitásodat sportolj, meditálj

2023. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. aug. 11. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!