Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet fel ismerni egy...

Hogy lehet fel ismerni egy nárcisztikus és egy bordenline személyiségű embert?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A nárcisztikis ember önmagát tökéletesnek titulálja, mindenki fölött állónak érzi magát és ennek megfelelően is viselkedik. Másokat csak kihasznál, számára a többi ember max eszköz lehet célja elérésében. Lekezelő, arrongáns, úgy tesz mintha a világ körülötte forogna. Sokszor erőszakos, saját akarata érvényesítéséhez mindent megtesz, sokszor gátlástalanul is. Manipulatív és a hibáit nem vállalja.

Számára az a legsértőbb, ha azt érezteted vele, hogy ő nem fontos neked, nem hat rád a manipulációja.

Borderline-t nem tudom.

(Nem vagyok szakértő, sem szakember, csak a saját ismereteimet, tapasztalataimat szedtem össze.)

2023. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

A border-line inkább az, amikor olyan éles hangulatváltásai és viselkedései vannak, hogy ledöbbenti az őket körülvevőket.

Ráadásul annyira a túlzottak ezek a hangulatok/viselkedések, hogy mindegyik sok.

Néha a viselkedése is olyan, hogy nem tudja a határok hol vannak.

Emellett nagyon másképp látja saját magát, néha már úgy, hogy azt hiszed, ő maga sem gondolja komolyan, csak a figyelmet akarja felhívni magára vagy sajnáltatni akarja magát.

Pont ezért a téves önismeret miatt is van, hogy a határokat is könnyen átlépik. Azt hihetik, hogy nem terhes a viselkedésük, meg, hogy te jól érzed magad velük és te pont az ellenkezőjét érzed.

Általában ők azok, akik nagyon rá tudnak cuppanni egy emberre, olyan szinten, hogy az illetőnek ez tehressé válik, a társaságukat soknak érzik, szeretnének visszalépni, de ha ezt szóvá teszi nekik, akkor ők nagyon a szívükre tudják venni, sőt még jobban rácuppanhatnak, hogy helyre hozzák a gondot.

Pl azt mondod, hogy egy kis teret kérsz. Nincs különösebb bajod, csak egy kis teret szeretnél. A borderesek pedig úgy fogják fel, hogy fájdalmat okoztak neked, megsértődtél, kiborultál és helyre kell hozniuk, szóval cserébe azt látod, hogy még jobban másznak az aurádba és minél jobban távolodnál, ők annál jobban akaszkodnak rád, hogy elnyerjék a bocsánatodat, hogy elérjék, hogy jobban legyél. Egy idő után pedig már félni kezdesz vagy csak eleged lesz.


A nárcisztikus az, akinél egy baráti vagy egyéb kapcsoltban mindig a másik fél van a középpontban. Gyakran érzed úgy, hogy a szemükben a te dolgaid eltörpülnek az ővékéhez képest, sokszor még az arcodba is vágják. Néha azt is érezheted, hogy ez nem egy barátság csak felhasznál, hogy ő lehessen a középpontban. Egy találkozásnál például részletesen elmondják, hogy mi van velük, mik érték őket és ez belőlük mit váltott ki, ezzel elmegy egy jó idő és valahogy elfelejtenek visszakérdezni, hogy te hogy vagy. Ha vissza is kérdeznek, tömör választ várnak, látszik az arcukon, hogy nem érdekli őket vagy várják a pontot, ahol félbeszakíthatnak, hogy együttérzést mutatva elmeséljenek egy saját sztorit, ami a tiedhez hasonló.

Emellett ők azok akiknél félsz megszólalni is, mert a legártatlanabb dolgot is képesek magukra venni. Mindig azt nézik, hogy ki hogyan árt nekik és ők erre miért is nem szolgáltak rá.

Ha nem is tettél semmi rosszat, akkor is elérik, hogy e könyörögöj a bocsánatukért.

A másokkal való régi kapcsolataikat is másképp fogják fel, így úgy adjá elő, hogy sajnálatot ébresztenek.

Ellenben a borderesekkel ők abban a pillanatban, hogy érzik, az ismerősük besokalt, megsértődnek és keresnek mást. Ők pont a borderesek ellentétei. Ha elmondod, hogy sok a viselkedésük, akkor megsértődnek, rossz embernek titulálnak és eltávolodnak.

2023. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Rolam akkor latod meg, hogy borderline-os vagyok, mikor a munkahelyen vagy a kozos haloszobankban hult helyem talalod, es rajossz, hogy mindenem osszepakoltam, masik SIM-kartyat vettem, es mindenhonnan toroltem magam. Es eszre se vetted, mikor besokalltam.
2023. aug. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
3-as, amúgy az előfizetés sokkal olcsóbb, vagy az nem számít?
2023. aug. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
A borderline önpusztítóbb, kiszámíthatatlanabb, viszont másokra fókuszál, nagyobb érzelmi töltettel rendelkezik. Jobb embernek tűnik, talán az is, de ettől még lehet nagyon veszélyes, leginkább önmagára nézve, másokat csak összezavar, kikészít, elüldöz maga mellől.
2023. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Én Borderline vagyok ... leginkább úgy lehet észrevenni egy Borderline -t ...


Mindig úgy gondolja, hogy neki van igaza. Ahhoz, hogy ő legyen a jó ember, más embereket állít be gonosszá, szarházivá.


Bárhogy megoldja ezt, még akkor is, ha más embereket akar bántani. Még akkor is saját magát állítja be jó embernek.


... Míg a nárcisztikus csak azért tesz mindent, mert felsőbbrendűnek gondolja magát ... addig egy Borderline azért tesz mindent úgy, ahogy ... mert úgy gondolja, hogy ez a helyes.

2023. aug. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!