Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus vagyok,és egoista...

Nárcisztikus vagyok,és egoista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. ez lesz a második éve, hogy átestem egy hatalmas nagy traumán. Ennek következtében bezárkóztam, utáltam magam és mindenki mást. Ezt először a nővérem látta, majd az apám és így tovább... Ezután elküldtek pszichológushoz aki folyamatosan azt kántálta "nem a te hibád, ne te vagy a hibás" stb... Ez nem hatott semmit, ugyan úgy utáltam magam. Aztán volt egy olyan pont ahol mintha elszakadt volna valami. Mintha nem éreztem volna attól a perctől semmit se. Az önutálatom eltűnt, teljesen magamba "szerettem". Mindig úgy érzem, hogy én vagyok a legjobb, mindenbe. Leszarok mindenki mást. Igazából ez egy ideig nem zavart, mert persze mondták sokan, hogy "nagyon megváltoztál" de leszartam. Aztán nővérem tegnap este azt mondta vacsora közben, egy szokásos "én vagyok a legjobb, kapjátok be" beszólásom után, hogy én vagyok a fiatal Hitler és rohadt nárcisztikus vagyok. Szóval most ez baj? Mármint tudom, hogy nem normális de nem értem teljesen, hogy ezzel mi a baj.És, ez az életemre nagyon hatással van. Például ha elvesztek egy fogadást, vagy vesztek akármiben akkor mindig megverem azt aki legyőzött. A suliba félnek tőlem pedig csak egy 40 kilós kis csaj vagyok de mégis jól verekszem. De akkor most mit tegyek?



2022. máj. 27. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Igen, ez nem jó. A nárcizmus az úgynevezett sötét triád (nárcizmus, pszichopátia, machiavellizmus) egyik tagja, és hát látod, milyen rossz dolgokkal veszik egyenértékűnek.

El kell fogadnod, hogy egy vagy a sok közül és minden egyes ember ezen a világon jobb nálad valamiben. Nem te vagy a világ közepe, nem te vagy a legjobb mindenben és nem mindig neked van igazad. Ha pedig valaki jobb nálad valamiben, azt meg kell tanulnod tisztelni ahelyett, hogy megvernéd.

Ez az életfelfogás, amit most képviselsz, eltaszítja tőled az embereket és ha így folytatod, akkor a végén egyedül maradsz. Ezt pedig gondolom, nem akarod.


Már az, hogy kiírtad ezt a kérdést, azt mutatja, hogy hajlandó vagy megtenni a szükséges lépéseket a változás felé. Ez pedig nagyon jó dolog. Ha gondolod, írj üzenetet és megpróbálhatok irányt mutatni. Régen én is hasonló cipőben jártam.

2022. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Először legyen önképed...

Vagyis ha tipik nevetlen kényes "én vagyok a apuci barbie babája",meg ha össze vissza hazudozdol meg plyekázolkodol akkor egyszer megfognak verni.(vagyis aki tipik öntelt nárciztikus,nagyképű csaj).

De ha barátságos vagy,és tegyük fel el lehet menni melleted hogy senki se húzza föl magát,akkor már megtetted a első lépést hogy vissza vegyél a arcodból.

2022. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem ajánlott magadat diagnosztizálgatni, mikor fingod sincs róla. Lehet van benned ilyen vonás vagy az vagy, bár kétlem hogy ennyire tudatában lennél neki, annak is mikor valami "elszakadt".


Ezen a területen jártas szakember tud véleményt mondani, bár csak egy troll vagy.

2022. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológushoz menj vissza.
2022. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező én sejtem mire lenne szükséged, de durva lesz lehet nem tudnád felfogni, pszichológus nem tud segíteni ezen
2022. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak nárcisztikus viselkedés, nem vagy az. Sokat utáltad magad, amire az agynak a reakciója, a védelmi mechanizmusa az, hogy elkezdi azt hinni, hogy ő a legjobb. Belül te is tudod, hogy nem hiszed el ezt, egy apró porszemnek látod magad, csak ez a megküzdési stratégiád. Menj el pszichológushoz, segíteni fog.
2022. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Vegyél vissza a mocskos pofádból.
2022. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%
Amugy igazabol en megertem mert tudom milyen olyannak lenni, most is olyan vagyok. De attol még szeretem hogy mennyire szar is tudok lenni, igy legalabb latom hogy miben kell meg fejlodnom.
2022. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!