Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog, ha valaki...

Normális dolog, ha valaki arra biztatja a gyerekeit, hogy ne járjon szűrővizsgálatra, mert megalázó?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdés alatt, felment bennem a pumpa. Férfi és azt ecseteli, hogy a felesége se jár 18 éve. Már megy ott a vita, nem akartam belefolyni.

2023. aug. 1. 22:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2023. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
31%

Nyilván nem.


Amúvy el sen tudom képzelni, hol lehet egy ember egója, ha egy orvosi vizsgálat is "megalázó" a számára. Durva kisebbségi komplexus.

2023. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
23%

Látom, ezen pörögtök néhányan... Hát jó.

2

Amúgy valóban, olyan mértékig tartom megalázónak a nőgyőgyászati (urológiai, proktológiai) vizsgálatot, hogy azt el sem tudom mondani. A nőknek nem kell ecsetelnem, de ha egy vadidegen turkál benned, plusz feldug ezt-azt (uh, kacsa, stb.)miközben kiterítve fekszel, hát az minden, csak nem humánus. Az urológus dettó. Ne mondja senki, hogy egy felnőtt férfinak nem megalázó, ha a végbelében matatnak (és nem, nem vagyok homofób, semmi köze ennek a szexualitáshoz).

Ez nem ego, hanem önbecsülés, önérzet kérdése. Nem tudnék, de talán nem is akarnék olyan nővel élni, akit ez nem zavar.

A kockázat pedig olyan kicsi, hogy az nem mérvadó. (Most mindenki hozhat példát az ellenkezőjéről; én is ismertem három éves gyereket, aki agydaganatban halt meg, és kamasz rákost is, de szerencsére ezek extrém ritkák)

Azért szoktam valóban azt mondani, hogy az első terhességig simán meg lehet úszni a nőgyógyászt (problémamentesség esetén). Ennyi, nem kell túlreagálni.

2023. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

3

Jesszus, de gáz vagy már... :D

Mégis mi megalázó ebben? Az orvosnak ez a feladata, neked meg ez az érdeked. Érdemes lenne kicsit kihúzni a fejed a seggedből.

2023. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%
3-assal értek egyet. De kijavítanám arra, hogy megalázó az, ahogy kezelnek nőgyógyászok, biztos van kivétel, de rengeteg a rossz tapasztalat. Elbagatellizálják a vizsgálattal járó fájdalmakat, gyulladt területeket szó nélkül, kegyetlenül lezúznak a vizsgálóeszközeikkel, és nem értik miért fáj, előre nem tájékoztatnak, nem mondják el mit miért csinálnak, nem fejtik ki a dolgokat, visszatartanak infokat. Felírnak "gyógyszereket", amik nagy százalékban mellékhatással járnak, erre is csak legyintenek, le. arják magasról, hogy agyon izgulod az egészséged miatt egy problémát, amit diagnosztizálnak. Sok kérdésre nem adnak adekvát választ, vagy ignorálják, vagy nem tudják. Én azt mondom, addig NE menjen senki, míg jól érzi magát, mert rosszabbul lesz.
2023. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%
5 Ez max az államiban van így. Ezért kell magánba menni.
2023. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
14%
És igaza van abban is 3-asnak, hogy ezt is csak az élvezi, aki hazudik. Tiszta élvezet, hogy egy unszimpatikus, többnyire kommunikálni képtelen, empátia nélküli, idegen faszi, de a nők sem semmi, amit e területen produkálnak turkál benned úgy, hogy fájdalmat okoz. Mondjuk engem nem megaláz, hanem egyszerűen csak utálom amit, és ahogyan tesz velem, és a barátnőim közül sincs egy sem, akit ez dobna fel. Egyet pedig félrekezeltek, aki ezt jól megszívta eztán. Tapasztalatom szerint ez a terület rengeteg fejlesztésre szorul, és nem elsősorban a képzetlenség miatt, hanem emberi, figyelmi motivumok, és empatikus készségbeli hiányosságból kifolyólag.
2023. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
29%
6/magánban voltam, ahol visszafizették a vizsgálat árát, mert színvonalon aluli volt valóban. Egy hajszál választott el, hogy ne forduljak betegjogi képviselőhöz. Az állami is detto. Ott ráírnak úgy vizsgálati eredményeket a papírokra, hogy el sem végzik azokat. Egy szakmabeli tapasztalta. Az állam rájuk szállhatna, mert kapják a magas fizetést, és ezzel arányosan rontják az emberek egészségét, nagyobb kárt okoznak, mint, ami van, pl azért mert tesznek rá.
2023. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Az internetes nőgyógyász válaszol rovatok is alig vannak tele parázó kérdésekkel, biztos azért, mert annyira jól ellátják őket élőben. Márcsak válaszokkal is a kérdéseikre.

Járjatok csak szűrővizsgálatokra, mert idejében felfedeznek talán valamit, amire aztán magasról sz. rnak.

2023. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%

8

Nekem meg jó élményeim vannak... Igaz, hogy 60 ezret fizettem, de gyors és gördülékeny volt a folyamat, a orvos és a személyzet pedig kifogástalanul kedves és udvarias. Csak meg kell fizetni.

2023. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!