Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog, ha valaki...

Normális dolog, ha valaki arra biztatja a gyerekeit, hogy ne járjon szűrővizsgálatra, mert megalázó?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdés alatt, felment bennem a pumpa. Férfi és azt ecseteli, hogy a felesége se jár 18 éve. Már megy ott a vita, nem akartam belefolyni.

2023. aug. 1. 22:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
32%
Hát igen, emiatt a hozzáállás miatt tart ott a magyarok egészsége, ahol. Egy kis kellemetlenséget sem vállalunk a testi épségünk érdekében. Meg is érdemeljük...
2023. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy sokaknak nincs jó tapasztalata, de ezért arra kell buzdítani másokat, hogy ne járjanak szűrővizsgálatra?

Nekem ez magas bocs. És ha az a valaki akit te lebeszélsz mondjuk, beteg lesz és későn derül ki? Olyankor mi van??

És ilyen emberek adnak itt tanácsokat kétségbeesett válaszolóknak.

Az már csak hab a tortán, hogy akit én láttam, az férfi volt és büszkén hirdeti, hogy a gyerekeit is erre biztatja. Felfoghatatlan számomra. Ki akar rosszat a saját gyerekének?

Már láttam írta, hogy fogorvoshoz se jár.

2023. aug. 2. 15:44
 13/28 anonim ***** válasza:
43%

#8 Nekem több ismerősöm, családtagom számolt már be arról, hogy hiába mentek magánklinikára, többségében ugyanazt az igénytelen szolgáltatást kapták, mint államiban.Természetesen ezzel nem a jó orvosokat akarom lehúzni...

Sajnos az, hogy súlyos pénzeket adnak az orvosoknak a magánrendelésen, már az sem garancia semmire.

2023. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
41%

11

"kis kellemetlenség" - neked. Járj!

Viszont ne nevezd "kis" nek hazugan. Az összes vizsgálatuk fájdalmas. Így korrekt.

2023. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
19%

Alapvetően nem a szűrések ellen van kifogásom: semmi baj egy kardiológiai, vércukor, csontsűrűség, anyajegy (fehérneműig vetkőzve!) szűréssel! Sőt, támogatom.

Problémám az intimszférát sértő, kellemetlen (és igen, mondjuk ki: megalázó) vizsgálatokkal van. Szégyen, hogy a 21. században még a betegben kézzel turkálva kell vizsgálni (mert az ujj a legfinomabb műszer ... kesztyűben ...- na persze...). Mint írtam, a nőgyógyász, urológus, proktológus tartozik ide. Ezekről valóban lebeszélek mindenkit.

Ha lenne valami kultúrált módja ezen szűréseknek, valami új ct, mr vagy uh(nem hüvelyi!) féleség, nagy pénzt lennék hajlandó fizetni, hogy minden családtagomat megnézzék. De amíg 100 éves módszereket alkalmaznak, addig kizárt, hogy menjek.

Ez még hozzátartozik a teljes képhez.

2023. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
21%

15-ös is jól írja.

Ez a terület fejlesztésre szorul. Kényelmesebb, betegcentrikusabb vizsgáló eszközök (amit írt, külső uh, szuper lenne), plusz a hülye kúpokat is aki feltalálta, dugja fel magának az összeset, mert totál kényelmetlen, főleg egy gyulkadt területen úgy alkalmazni, hogy valószínűleg úgyis megmarja a nyálkahártyád valami mellékhatása miatt. Én is szívesen fizetnék egy minőségi ellátásért. Ami most van az messze nem az.

2023. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
43%

14

Akkor ne járj szűrésre, és kockáztasd, hogy belehalsz egy rákba, amit simán kezelni lehetett volna. Felőlem. :D


És igen, KIS kellemetlenség a rákhoz képest, nyugodj meg. Testközelből láttam.

2023. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#17: Hagyd.. Én feladtam. Kiábrándító ez a gondolkodás. Azt hittem az a barom férfi az egyetlen, aki meg akarja győzni itt a nőket, hogy ne járjanak szűrésre, meg nem engedi a családját orvoshoz. Megdöbbentőek a válaszok.

Komolyan felfoghatatlan, hogy valaki nem érti meg, hogy sokáig tünetmentes lehet a rák, és ha már tünetek jelentkeznek, gond van! Utána meg mehet a sírás.

Azt sem értem, hogy az összes itteni ember mindig rossz orvosokat fog ki.

2023. aug. 2. 20:55
 19/28 anonim ***** válasza:
49%

18

Primitív hozzáállás. Hozzáérnek a nunimhoz/fütyimhet --> meg vagyok alázva. Úristen dehogy. Nem kéne ennyire durva kisebbségi komplexusokat hordozni.

És igen, fel lehetne fogni, hogy a SAJÁT érdekük a rákszűrés. Azt hiszik, egy nőgyógyászati vizsgálat a világ vége. Szerintem tegyenek egy kört a rákkórházban, és értékeljék át az álláspontjukat.


De amúgy meg kár túráztatni magunkat. Természetes szelekció...

2023. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
34%

19

A rákszűrés hasznos dolog, de tudod nekem gondot okoz mutogatni magamat, és nem jó érzés, ha turkálnak bennem. Igényszint kérdése is, hogy ki az, aki ezt élvezi, és ki az, aki nem. Egyfajta érzelmi intellektus:) is kell ahhoz, hogy valakinek az legyen a perverziója, hogy imádja ezeket a vizsgálatokat. Szerintem is járjatok, amikor csak akartok. Szerintem egy héten 2* is mehettek, mert nagyon nem lehet tele, borzasztóan kínálgatják. Az meg, hogy nem értitek azt, amit írtak többen is csak azt támasztja alá, hogy egy egyszerűbb igényszinten működtök. :)

2023. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!