Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan kihasználják ezen az...

Sokan kihasználják ezen az oldalon az anonimitás adta lehetőséget arra, hogy büntetlenül kiéljék a személyiségeiket?

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 23:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj. Facebookon még anonimitás se kell, és rengeteg ember lemegy teljesen állatba.


Nem tudják használni az internetet.

2023. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 Hova gondolsz ***** válasza:
70%

Elnézve / olvasva egyes válaszokat, szinte biztos.

Mondjuk nem értem, hogy miért nem lehet egy nicknevet felvállalni.

2023. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

1, hú de egyetértek az utolsó mondatoddal. Már ott tartunk, hogy

egy átlagember a rendes Facebook vagy Instagram profiljával felmegy egy gyilkos adatlapjára és hagy neki felháborodott megnyilvánulásokat ott ahol tud.

2023. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk nem értem, hogy miért nem lehet egy nicknevet felvállalni."


Én azért titkosítottam, mert egy időben rámszállt valaki. Tökmindegy mi volt a kérdés, ha én válaszoltam, az illető nemsokára megjelent és már írta is, hogy "na már megint itt vagy?", aztán jött a többi profiljával és elkezdett magával beszélgetni rólam. A kérdezőnek sem volt jó, akinek az amúgy értelmes kérdése szét lett offolva. Emellett kérdezni sem tudtam, mert az illető ugyanígy megjelent és szétoffolta a kérdésemet. Én többször kértem, hogy fejezze be a trollkodást, de nem használt. Ha ignoráltam, akkor jobban beindult és írkálta nyilvánosan, hogy mi van miért nem reagálok neki. Ez akkor maradt abba, amikor lekapcsoltam a nickemet.

2023. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%

2!


Minek kéne?

2023. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Hova gondolsz ***** válasza:
16%

4-es: Értem, én is jártam így, de annyira nem érdekel. Igaz, én sokat jártam annak idején a Chat.hu-ra, ott legalább lehetett tudni, hogy ki szólt be. Ami meg a többszörös regisztrációt illeti, az valahogy biztosan meg lehetne szüntetni, és név nélkül nem is engednék regisztrálni.


5-ös: Azért kéne, mert szerintem röhejes, mikor olvasok egy kérdést, épp vitatkoznak, és nem tudják, hogy ki kicsoda....pl.: "Ha a 3-as a 8-as is, akkor:..." vagy másik példa: most akkor te a 8:45-ös vagy?

Mennyivel egyszerűbb lenne "néven szólítani a másikat.

2023. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

6!


Ebben igazad van, tényleg zavaró időnként. Másfelől viszont anonim az oldal.

2023. aug. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
97%

Igen, de ne felejtsük el, hogy a Gyakori nem csevegős oldalnak jött létre. Az volt a fő cél, hogy valaki kiírjon egy kérdést a felhasználók meg megadják a kért információt.

A szabályzatban is ez áll "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki."

Illetve "Ha már valaki megfogalmazta előtted, amit te szerettél volna, ne írd le még egyszer ugyanazt, csak egészítsd ki az újabb információkkal! Ha egyetértesz egy korábbi véleménnyel, értékeld le az ikonok segítségével!"

Az a lényeg, hogy a kért információ szerepeljen a kommentekben és ebből kiindulva ha az információ több kommentben érkezett anonim fiókokból, azon van a hangsúly, hogy a kért információt megkapta a kérdező és nem azon, hogy ezt pontosan asdfjklé, 12345678 és krumplipürélol felhasználók írták neki.

Az igaz, hogy az oldal sok új lehetőséggel bővült, például már lehet ismerkedni az erre kialakított kategóriában vagy ugyanott használható egy csevegős fórumnak, de az alapkoncepciója megmaradt az oldalnak és továbbra sem egy chat platformként működik, hanem egy oldalként, ahol valaki információt kér egy kérdésben és a felhasználók megadják neki a válaszban.

2023. aug. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, de ez az oldal már rég nem erről szól.
2023. aug. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Hova gondolsz ***** válasza:
76%

7-es, 8-as: Értem amit írtok, csak tényleg nehéz megszokni ezt, hogy így számoknak kell nevezzek valakiket, meg azt is tudom, hogy eredetileg mire jött létre ez az oldal, csak ugye már rég nem erről szól.

Néha elképedek, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak.

És a kérdező sem véletlenül tehette fel ezt a kérdést:"Sokan kihasználják ezen az oldalon az anonimitás adta lehetőséget arra, hogy büntetlenül kiéljék a személyiségeiket?"

Amúgy, most mi is csevegünk.:))

Meg néha előfordul, hogy jó lenne tovább folytatni egy-egy beszélgetést vagy véleménycserét.

2023. aug. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!