Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagy anonim az oldalon,...

Miért vagy anonim az oldalon, miért nem vállalod nyíltan te sem a felhasználó nevedet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
sok a troll meg a rosszindulatú ember.
2021. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Rengeteg a troll és idióta ember, akik korábban zaklattak már privátban, nincs kedvem szembesülni velük, akárhányszor kiírok egy kérdést vagy válaszolok.
2021. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert így álruhában tudom járni a gyakori kérdések sivár pusztáit vagy épp örültekkel teli városait,és senki nem ismer fel.
2021. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy ideig névvel voltan fenn, és jópár válaszoló kifejezetten azzal szórakozott, hoyg minden válaszomba belekötött, elkezdett veszekedni, trágár privát üzenetekkel bombázott.
2021. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert onnantól kezdve a hozzászólásaim alapján a felhasználónévhez hozzákapcsolnák, hogy XY rossz/jó válaszokat szokott írni, rendes ember/egy idióta barom stb. Meglenne a címke, és akkor már nem az információ lenne a lényeg, amit írok, hanem a felhasználónév, és az, amilyen címkét ráaggattak.

Ha a címke az, hogy "idióta barom", akkor senkinek eszébe se jutna, hogy esetleg képes vagyok hasznos választ is írni, és így az info nem jut el A-ból B-be. Ha meg "normális"-nak címkéznek, akkor meg fordítva: akármilyen hülyeséget is írhatok, elfogadják.

Igen, vannak kivételek, akik nem foglalkoznának ezzel, de szerintem lenne, aki igen.

És én nem szeretném, hogy a felhasználónevem alapján állapítsa meg valaki a válaszom hasznosságát.

2021. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szeretek céltábla lenni egy háborús övezetben.
2021. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Felhasználónévvel: 50% válaszhasznossági arány.

Anélkül: 63%


Na, ezért.

2021. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert az internetes kommunikáció másképp működik, mint a személyes.


Ha a való életben személyként mondasz valamit, azt csak korlátozott mennyiségű ember hallja, és törvények is védenek téged attól, hogy pl. valaki hangfelvételt készítsen róla, legrosszabb esetben pletyka keletkezhet csak belőle. Az is korlátozottan terjed, egymással érintkező emberek útján. A szó elszáll ugyebár...


Ha az internetre nyilvánosan kiteszel valamit, azt világszerte mindenki láthatja, örökké megmarad, semmi nem véd attól, hogy bárki lássa, terjessze, képernyőképet csináljon róla stb. Szükség van egyfajta anonimitásra, hogy ne tudjon bárki bármivel korlátlanul visszaélni. Lehet ez teljes névtelenség mint itt (bár ez sem igaz, mert az üzemeltetők látnak), vagy nicknév rendszer, amit Redditen, fórumokon és hasonló helyeken látsz.


Ha mondjuk felmegyek Redditre, csak azt látom, hogy xxxPussyDestroyerxxx írt valami szamárságot, és nem tudom, hogy az valójában Kovács Pistike, így visszaélni sem tudok vele. Illetve hiba esetén ezek a fiókok cserélhetők, magukra hagyhatók, ami egyfajta védelmet jelent.


Ezért is aggályos, hogy az emberek a saját nevük alatt milyen könnyelműen felraknak mindent a közösségi médiára. Felraksz mondjuk tizenévesen egy meztelen képet a fészbúkra, aztán 40 év múlva valaki lelopja a szerverről, és megzsarolhat vele. Millió ilyen példát lehetne hozni. Akár politikait is, diktatúrákban, háborút viselő országokban emberéletek múlnak azon, hogy mennyire biztonságos az internetes kommunikáció, mennyire védett a személy kiléte.


Hogy én konkrétan miért vagyok itt anonim? Mert így működik az oldal. Ezt elég könnyű belátni.

2021. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Szeretem időnként provokatív kérdésekkel bombázni az oldalt, és nem akarom hogy felismerhető legyek...
2021. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert a Google képes találatot kiadni felhasználónév alapján.
2021. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!