Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi készpénz van jelenleg...

Mennyi készpénz van jelenleg a pénztárcátokban?

Figyelt kérdés
Kártyával vagy készpénzzel fizettek inkább?
2023. aug. 3. 20:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%

10e + apró.


Kártyával főként, ahol lehet

2023. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
48%

Amióta egyszer benyelte a kártyámat az automata, majd pár hónappal később meg egy évig gondolkozott, mielőtt kiadta a pénzt, azóta lehetőség szerint nem veszek fel pénzt és olyan helyen vásárolok ahol nem is kell kp. Ha tudom előre, hogy mégis KP fog kelleni, már azt is kérdezem, hogy pontosan mennyi és pontosan annyit veszek fel és csakis olyan automatánál aminek van ez az érintős izéje (tudod nem kell bedugnod, csak odatartod, mint a paypassnál).

A többit meg mindig kártyával fizetem.

Szerintem készpénzzel nehezebb is számolni. Nyilván a készpénzes fizetésnél látod magad előtt, hogy mennyi pénzed van, ezért nem is esel kísértésbe, hogy megvedd azt, ami igazából nem is kell. Viszont zavaró, amikor felveszel 2000 Forintot, mert kell pár cucc a boltból és emlékszel, múltkor 1500 Ft-ot fizettél, csak most már felment azóta az ára a termékeknek és 2070 Ft lesz. Kártyánál legalább nincs ilyen gond, hogy most akkor azt a hiányzó 70 Ft-ot gyorsan össze tudod-e kaparni táska mélyéről, zsebből, cipőd talpából vagy vissza kell raknod valamit.

Plusz a kísértésről annyit, hogy az, hogy te ne vásárolj meg mindent, ami nem kell, akaraterő és elhatározás kérdése. Nem lehet a bankkártyára fogni, hogy az illető bemegy 10 zsömléért és kenyérhez valóért aztán kijön két telepakolt szatyorral, mert nem tudott ellenállni a kísértésnek.

Ráadásul csomószor van a két véglet. Nekem egyszer anyázott jobbra-balra egy eladó, hogy 150-200 Ft-ot neki apróbb pénzben akartam kifizetni. Vagy ismerős a szitu amikor apród van csak és amíg pakolod a szalagra, mindenki mögötted a sorban a p.csába kíván? Amúgy voltam már a sorban álló forgó szemű emberek között is, amikor munka után csak beugrottam valamiért a boltba és rohanni akartam haza, mert annyira kellett vécéznem és az előttem álló illető 5-10 forintosokban fizette ki egy év alatt azt, amit vett.

De ott van az is amikor a 10.000-ből nem tudnak neked visszaadni és rohannod kell más helyekre, hogy váltsák fel neked.

Tehát emiatt az sem jó, amikor a készpénzedet el sem tudod költeni, mert 10.000 Ft körüli értékben kéne vásárolnod vagy amikor már húzza le a zsebedet az apró, ezért azzal szeretnél fizetni, akkor esetleg az anyukádba küldenek.

2023. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%
Mindenhol kártyával fizetek, ahol lehet. Készpénzt nem hordok magamnál, kb ezer ft lehet a tárcámban.
2023. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%
Minimális van. Kezdek átteerjedni a kártyára.
2023. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%
100 ft a bevásárlókocsihoz.
2023. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%
43000 forint plusz 113,05 euró.
2023. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%
13 ezer. A számlámon pedig még 18 ezer. Hamarosan jön a fizu, és újraindul az éhezők viadala visszaszámlálása. Vajon sikerül túlélnem az augusztus kihívást?
2023. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
91%

17-es


Akkor te jobban állsz 21 ezer, a kártyámon semmi, fizetés kedden.

2023. aug. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
43%
Pár 10 forint a bevásárlókocsiba + mindig kártyával fizetek.
2023. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon ritkán van nálam kp, szinte soha.

Bankkártyával fizetek.

2023. aug. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!