Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretitek a készpénzt?

Szeretitek a készpénzt?

Figyelt kérdés

Legutóbb volt egy kérdésem hogy veszek egy pénzszámlálót arra az esetre ha kocsit veszek vagy adok el. Többen azt írták hogy nem fogadnák el, utalást kérnének.


Utána kollégám is eladta a kocsiját 3M kp adtak volna cashbe de utalást szeretett volna. Nem értettem.


Én imádom a kp-t most is itt van 2 kiló az asztalon, gyönyörű látvány.


Ha ingatlant is vennék biztos hogy kp vinném az x10M-et sporttáskában és pakolnám ki az asztalra.


Vagy ez nem szokás manapság? Kp-ban szeretsz nagy tétel fizetni vagy nem?



2022. máj. 20. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal biztonságosabb és egyszerűbb az utalás. Mikor kocsit vettem, így fizettem.
2022. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira.
2022. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Szeretem hát most is itt van az asztalon, gyerünk, gyerekek Pózoljatok pénzzel :D


[link]


[link]

2022. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Készpénzpárti vagyok, a boltban is azzal szeretek fizetni, a futároknak is.

De hülye lennék készpénzzel adni-venni ingatlant vagy autót.

Egyrészt nyoma kell legyen, úgy tiszta, másrészt elég pénzmosós feelingje van az ilyen ügyleteknek. Sültbolond aki belemegy abba hogy a vevője milliókat ad neki kézbe. Aztán majd járhat a bíróságra miatta...

Attól hogy valamit eladok és utalnak mert úgy tiszta, utána kivehetem a bankból ha készpénzt akarok, és tarthatom otthon.

2022. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"De hülye lennék készpénzzel adni-venni ingatlant vagy autót.


Egyrészt nyoma kell legyen, úgy tiszta"



VAn nyoma, első csak ügyvéddel vagy közjegyzővel ellenjegyzett szerződéssel megy, utóbbinál tanúkkal ellátott adásvételi szerződés kell...

2022. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen arról van szó, hogy az utalásnál/kártyás fizetésnél hivatalos adatok vannak a bank rendszerébe, hogy kinek a nevére és számlaszámára utaltál. Teljesen jogtisztán lekövethető, hogy honnan hova megy a pénz. Hogyha bármi csalás ér téged, akkor egyből tudni fogod, hogy kit keress, különben megy a büntető eljárás egy csomó vádpontban.
2022. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Készpénzmozgásnál meg számlát / adásvételi szerződést illik kapnod, ellenkező esetben nem fizetsz. Ergo Detto....
2022. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ingatlannál már az 1%-os első foglalót is utaltam. Készpénzt szerintem átlag havonta-kéthavonta használok.
2022. máj. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik ingatlanomat se foglalóztam eddig, hanem mindíg szerződéskötéskor készpénzbe az ügyvédnél.


Volt, hogy hárman izzadtak a bankig a táskába az 50 millió miatt, én csak nevettem rajtuk! Túl sok filmet néztek!


Arról egyébként van lövése bárkinek, is, hogy a belvárosi pénzváltókba civil biciklis futárok hozzák viszik a pénzt sima hátizsákba? Nem gondoltátok volna mi?

2022. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Nincs vele problémám, de nem szívesen fizetnék több millió forintos tételeket készpénzben. De ennek tényleg csak annyi az oka, hogy manapság már szinte bárhonnan tudsz utalni és az utalás nem több idő, mint amennyi idő alatt meg tudnád számolni a pénzt. Onnantól kezdve pedig ahogy a számlára érkezik a pénz, biztonságban tudható. Lehet én vagyok túl paranoiás de engem kimondottan feszélyezne, ha több millió forinttal járkálnék vagy épp fizetnének nekem, mert folyton az járna a fejemben, hogy na most hagytam el vagy valami hasonló. Az otthon tartásról is hasonló a véleményem. Nyilván elenyésző rá az esély, de megtörténhet az, hogy betörnek hozzád és olyankor a legkönnyebben elvihető dolgokat fogják elvinni. Bár szerintem ez is csak paranoia.


(Igen, azzal tisztában vagyok, hogy milyen sok ponton támadható a bankok működése is.)

2022. máj. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!