Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az eladók?

Miért ilyenek az eladók?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, félig itthon, félig kint Angliában nőttem fel.

6 év után vagyok most itt Magyarországon augusztus végéig. Szeretem az országot, Budapesten éltem kiskoromban aztán általános iskola felénél kiköltöztünk egy angol városba, azóta ott élek, de már pár éve nem tudtunk jönni ide.

Úgy általánosságban feltűnt hogy nagyon bunkón viselkednek az eladók,mígy kint ahhiz vagyok szokva hogy kedvesek,segítőkészek,hálásak az eladók és kedvesen mindig megkérdezik hogy vagy? (nyilván ez csak egy gesztus,szokás,de jól esik az embernek). Valamelyik nap álltam egy élelmiszer üzletben a kasszánál,pakoltam fel az árukat a szalagra majd véletlenül egy kenyér kiesett a kezenből (semmi nem történt csak kiesett a földre majd lenyúltam és felvettem, semmi extra).

Az eladó meg odaintett a kolleganőjének hogy nézd már és elkezdtek röhögni. Illetve sokszor látok ilyet mióta itt vagyok, hogy az eladók kiröhögnek/kibeszélnek vásárlókat, bunkón viselkednek, kárörvendően.

Nagyon feltűnt, 6 éve ennyire nem tapasztaltam ezeket. Mi történt itthon de tényleg?:( Hova vezet ez? szomorú vagyok



2023. aug. 4. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Rajtam még soha nem röhögtek, igaz, nem is ejtek kenyereket a földre. Talán az angolok sem véletlenül kérdezik meg, hogy vagy? Olyan bénácska vagy?
2023. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Abszolút helyes az észrevételed, szörnyen neveletlenek és udvariatlanok. Leginkább levegőnek néznek. Szabályosan zavarba jövök, ha külföldön az eladó észrevesz és ki akar szolgálni, annyira szokatlan.
2023. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

bocsánat hogy kiesett a kezemből egy kenyér, valóban micsoda bűn:DD

Nem,nem csak tőlem, ott ez egy szokás általában,mindenkitől megkérdezik.

2023. aug. 4. 14:14
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Világszínvonalon dobogósok vagyunk Gonosz Törpe képzésben.
2023. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha a politikusaink kapnának annyi kritikát minden apró fszságra mint az eladóink (nem mosolyog eleget!! nem kérdezi meg minden egyes útjába akado embertől hogy hogy van!!!!!!) akkor lehet minden jobb lenne.


Amúgy hogy én magyarként nem tapasztaltam egyszer sem olyat hogy csak úgy összeállna x eladó és nyilvánosan kirohogne a vevőt, az fix.

Lehet csak paranoid és gyenge vagy.

2023. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 kiröhögést én sem, de olyan bunkó stílusban tudnak reagálni néhányan, ha rendesen hozzájuk szól az ember, plusz sokszor vissza sem köszönnek.. (félreértés ne essék, találkoztam nagyon aranyos eladókkal is)
2023. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baj velük.

Kedvesek, segítőkészek. :)

2023. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Német láncoknál jellemzően kedvesek az eladók. Írni is lehet, ha rossz tapasztalatod volt.
2023. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A magyarok többsége jóval szerényebb képességű, mint egy külföldi, de frusztráltabb, bunkóbb és lustább.

Ebből következik, hogy hajlamosak a vevőkön levezetni a feszültséget, ráadásul még le is fárasztja őket a sok vevő.


A leírásban szerepkő eladók meg egyszerű prolik: tanulatlan, frusztrált bunkó embereknek, akiknek az legnagyobb sikerélményük, hogy röhöghetnek vevőkön. Valószínűleg sosem fognak normálisan kinéznek, nyelveket beszéln i stb.

A legtöbb eladó ezen a szinten van.

Tehát nincs semmi baj veled, csak ugye ne felejtsd el, hogy átlag löttyedt, igénytelen, nagyszájú magyarnak megfelel az a bunkó színvonal, ami a legtöbb boltban megy, hisz ő is ezen a szinten van.

2023. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Velem mindig kedvesek, segítőkészek.

2023. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!