Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire adod fel az egyéniség...

Mennyire adod fel az egyéniséged, vagy egyéni kívánságaid az anyagi javak oltárán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy például örökölsz egy lakást, aminek a berendezése nem a te stílusod, de nem is annyira régi, hogy ne lehetne használni a benne levő tárgyakat, bútorokat, akkor mindent kidobálsz, vagy próbálod megmenteni a dolgokat? Kompromisszumot kötsz és elfogadod, ami nem is annyira tetszik, vagy megvalósítod az egyéni elképzeléseidet? És persze, ami ezzel jár, vagyis hajlandó vagy-e sokat dolgozni azért, hogy mindenből a legkedvedre valóbb tárgyakat vásárold meg? Vagy inkább elfogadod, amit ad az élet és így több időd marad pihenni, szórakozni?

És ha a kidobálós megoldást választod nem sajnálod a környezetet?



#újat vegyek vagy elfogadjam a régi tárgyakat?
2023. aug. 4. 20:28
A kérdező szavazást indított:
Mindent kidobok, és teljesen új berendezést vásárolok
Próbálok válogatni, amit lehet megmentek, javítok, átalakítok
Minden marad, csak jól kitakarítok
21 szavazat
1 2
 1/12 Metionin ***** válasza:
84%
Amit lehet, próbálnék átalakítani, amit nem, azt eladnám és az árát beleraknám az újéba.
2023. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kitana. ***** válasza:
46%
Ha abszolút nem tetszik a berendezés, akkor ahogy lehet, cserélném folyamatosan. Nyilván ha nincs hirtelen x millió forintom, akkor ez nem egy hétvége alatt lenne meg, hanem esetleg több hónap. De nekem számít, milyen környezetben lakom, nincs semmi speciális ízlésem, de mondjuk a szocreál cuccokat tuti kukáznám.
2023. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt dobnam ki, ami annyira nem tetszik, hogy rossz érzésem van tőle, ha ránézek, és felhavítani se tudnám semmivel.

A régi, antik vagy szocreál bútorok nekem mind nagyon tetszenek, tehát egy öröklés esetén ezzel szerintem nem is lenne gond. Inkább ha egy modern, nagyon "csajos" lakást kapnék meg, azzal lennének azért problémáim.

2023. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Csak mondom, hogy a szocreál bútorok ma a csak aranyáron kapható retrók!

Én szegény, de roppant tisztességes családban nőttem fel, így mindent nagyon megbecsülök. Nem pazarlok és nem dobálok ki semmi menthetőt. Kipofásítom amennyire lehet és vagy megtartom, vagy eladom, vagy elajándékozom.

Pedig ma már lazán megengedhetném magamnak a legjobb cuccok megvételét.

2023. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es

Én is így vagyok ezzel. De ha azt nézem, hogy hagyjunk minél kisebb ökológiai lábnyomot, akkor is ez a legjobb megoldás.

2023. aug. 10. 10:48
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

#5

Látod a kretén szerint mégsem “hasznos” a válaszom, holott a konkrét kérdésre írtam az ÉN szokásaimról, ami leginkább az újrahasznosításról szól.

2023. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem tetszik eladom és az árából veszek olyat ami tetszik
2023. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak saját válogatású bútoraim vannak, 99%-ban minden mást kivágtam, nem akartam hogy bármi is az előző tulajtól maradjon vagy azoktól az arcoktól akik a beköltözésem előtt bérelték a lakást. Igaz, nem volt túl sok minden és egy pár részletet azért meghagytam. A saját válogatásom (korábbi albikban használtam őket) is retro vagy egyenesen antik és maga a lakás is. Vakolatig le lett vakarva minden és azok az apró részletek maradtak amik valóban értékesek ipartörténetileg és még használhatók is. Nyílászárót, kilincseket, ilyesmit sose cserélnék főleg nem újra, műanyagra. Viszont pár milliót még el tudnék rá ebben a szellemben költeni és visszafogom magam.
2023. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Tuti nem laknék olyan bútorok között, amik között nem érezném jól magam. Eladnék mindent, ha másnak nem gyújtósnak és apránként mindent megcsinálnék úgy, ahogy akarok.
2023. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:

Én elférek a korábbi bútorok között.

Többre tartom egyiket másikat, mint az újhullámos bútorokat.

2023. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!