Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért alakul ki...

Szerintetek miért alakul ki egyes embercsoportok kirekesztése?

Figyelt kérdés
Sok országban utálják a kisebbségieket, a másként gondolkodókat stb. Szerintetek miben gyökerezik a kirekesztés?

2023. aug. 10. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A másság miatt.Ha nem olyan a bőrszíned pl akkor már nem tartozol közéjük.Pedig ők is emberek.Csak mások

Minden ami "fura" az rossz.

Legalábbis így gondolják sokan

2023. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyes csoportokat rekesztenek ki az emberek, hanem mindenkit aki más. Ugye aki más az más közösséghez tartozik, a más kózösség mrg nem az én közösségem, a közössegek meg egymással harcolnak a túlélésért. Egy ilyen végtelenül leegyszerűsített példán keresztül szerintem elég könnyű megérteni.
2023. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most nem Magyarországot nézve, szerintem például van aki úgy áll hozzá, hogy munkában a saját országának a népe nem jut munkához a külföldiek miatt.

Másrészt egyes helyeken a kiszolgálás minősége romlik a nyelvi problémák miatt. Lassabban és hibásan lesz elvégezve a munka, mert a külföldi félreérti vagy nem tudja magát érthetően kifejezni vagy a helyi dolgokkal van még nehézsége.


Dolgoztam magyarként külföldiekkel, nálam például az akcentusom jelentett gondot, volt aki megértett volt aki kérte, hogy anyanyelvivel beszélhessen, mert nem értett egy hangot sem abból amit beszéltem, volt aki a köszönésnél leblokkolt, hogy húha most hogy fogjuk egymást megérteni, mert érezte, hogy nem vagyok odavalósi, aztán kellemesen csalódott, volt aki ha nem kapta meg azt amit akart, mert nem lehetett, azt rögtön ráfogta arra, hogy azért van, mert nem beszélem a nyelvet, aztán odahívtam egy anyanyelvűt, ő pepitában elmondta ugyanazt amit én és akkor az ügyfél udvariasan megköszönte a munkatársamnak a tájékoztatást és elment. Ugyanúgy a helyi országnak is lehetnek különböző kiejtései, hangsúlyozásai, volt olyan akit meg pont emiatt nem értettem meg. De szerintem ez idehaza is normális, azért ha egy külföldi megtanul magyarul, lehet rajta is kifog egy tájszólással beszélő magyar.


És ezt a nyelvi részt már idehaza is kezdem észrevenni. Volt aki mesélte nekem, hogy milyen stílusban beszéltek vele a boltban, amikor nem értette meg az eladót, ugyanúgy, amíg a pékségben álltam sorban, az egyik vevő a nem magyar anyanyelvű de magyarul beszélő eladónak tett megjegyzéseket.


Ez, hogy nem alakul ki egy bizalom a két ember között, hogy bemegy az ember egy üzletbe és nem bízik meg a másikban, mert az llető nem odavalósi, nem alakít ki szoros köteléket sem, úgy fog több ilye eset után gondolni rájuk, hogy a réteg akikkel csak a baj van.

2023. aug. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
A nem gondolkoodás, a fölösleges félelem a másiktól, a mende-mondáktól, aminek nem járnak utána...
2023. aug. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból.
2023. aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Egyes embercsoportok kirekesztik magukat....

Konkrétan 1-gyel van bajom, mert rájuk jellemző az, amitől agyhalált kapok.

Néha komolyan meg kell már emberelnem magam, hogy ne látszódjon rajtam az utálat, gyűlölet.

1 valamire kattanok, az a primitív viselkedés. Tőlem lehet pakisztáni meleg aktivista, átalakítva félig rénszarvassá, csak legyen normális, emberként gondolkodó.

2023. aug. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

A gyengék erősebbeknek érzik magukat ha összefognak, viszont fenyegeti a berendezkedésüket, ha valaki kívül van a karámon. Ha ez a személy nem veszélyes, nem foglalkoznak vele, ha veszélyes (tehát fenyegeti a berendezkedésüket), szembeszállnak vele.


Egy erős ember soha nem fog kirekeszteni valakit azért, mert más.

2023. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!